No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edhe Dukagjini falënderon FFK-në

Edhe Dukagjini falënderon FFK-në

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndarë mjete emergjente për klubet kosovare.

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro.

Fitues të mjeteve financiare janë edhe skuadrat e kategorive të tjera, si dhe gjyqtarët e delegatët e futbollit kosovar.

E skuadra e Dukagjinit përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi për këtë ndihmë.

Më poshtë postimi i KF Dukagjinit në rrjetet sociale:

F A L E N D E R I M!

Kryesia e Klubit të futbollit Dukagjini nga Klina shpreh falenderim të veqantë për Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës z Agim Ademi dhe institucionit që ai e udhëheq për ndihmen e ofruar klubeve në këtë kohë të vështirë pandemia nëper të cilën po kalon populli i Kosovës e në veqanti komuniteti i sportit.

Çmojmë lartë përkushtimin dhe gatishmërinë e tij që edhe tash sikur çdo herë tjetër ka qenë pranë lojtarëve dhe klubeve.

Ju jemi mirënjohës!

Përzemërsisht;
Kryesia e KF Dukagjini- Klinë
10 mars 2020.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Beni Simitçiu: Futsalli kosovar ka të ardhme premtuese

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës dhe trajneri i një prej skuadrave më të mëdha të futsallit në Çeki, Sparta, Beni Simitçiu, është intervistuar...

Trajneri që shpalli Prishtinën kampion tregon momentin më të vështirë në kampionat

Trajneri që shpalli Prishtinën kampione të Kosovës në futboll pas tetë vjetësh, Zekirija Ramadani, e vlerëson këtë titull si njërin ndër më...

Grumbullimi i parë i Kosovës A te femrat

Sot (e hënë) pasdite është bërë grumbullimi i parë i Kosovës A në konkurrencën e femrave. Takimi ishte më shumë informativ dhe...

Partizani madhështor thyen Teutën në Durrës, Mazrekaj hesht Tiranën

Është mbyllur java e 34-të në Superioren e Shqipërisë. Ndeshja kryesore është zhvilluar në “Niko Dovana”, aty ku Partizani...

Recent Comments