No menu items!
Ballina SPORTE TJERA BERISHA: ANULIMI I KAMPIONATIT VENDIM I DREJTË

BERISHA: ANULIMI I KAMPIONATIT VENDIM I DREJTË

Federata e Basketbollit e Kosovës mori vendim ditë më parë për përfundimin e këtij edicioni. Megjithatë, kjo nuk i ka ndaluar basketbollistët t’i vazhdojnë aktivitetet e tyre fizike.

Njëri nga ta është edhe basketbollisti pejan Dardana Berisha. Në një prononcim për “AsistiOnline” ai ka thënë që po mundohet ta kalojë këtë periudhë ‘karantimi’ duke u marrë me aktivitete fizike.

“Situatën aktuale jam duke e kaluar në shpi duke e mbrojtur shëndetin tim personal, shëndetin e familjarëve të mi, duke u marrë me aktivitet fizik, dhe duke shpresu që kjo situatë, kjo pandemi të kalojë sa ma shpejtë dhe krejtë njerëzit ti kthehen normalitetit”, deklaroi Berisha.

Më pas ai gjithashtu komentoi edhe vendimin e fundit të FBK-së për ta anuluar këtë edicion të garave.

“Sa i përket vendimit të FBK-së për anulimin e garave ka qenë i drejtë, për shkak se shëndeti i basketbollistave dhe krejt atyre që janë rreth basketbollit është primar, dhe së bashku këtë situatë ta kalojmë sa ma shpejtë dhe të jemi gati për stinorin e ardhshëm”, potencoi reprezentuesi i Kosovës.

Në fund Berisha dha edhe një këshillë për të gjithë qytetarët e vendit.

“Kisha dashtë me i porosit krejt njerëzve që të qëndrojnë sa me shumë në shtëpi, të kujdesën sa me shumë për shëndetin e tyre, familjarëve dhe me të dashurëve të tyre, në këtë menyrë të tejkalojmë këtë situatë së bashku sa me shpejtë”, përfundoi Berisha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments