No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Arsenali ishte këshilluar të mos nënshkruante me Mustafin

Arsenali ishte këshilluar të mos nënshkruante me Mustafin

Arsenali ishte paralajmëruar që mos të nënshkruante me Shkodran Mustafin dhe me Lucas Perezin në vitin 2016.

Këtë paralajmërim klubit londinez ia kishte bërë kreu i rekrutimit, Francis Cagigao, ka shkruar Daily Mail të premten.

Ish-mbrojtësi i Gjermanisë, Mustafi, ishte transferuar te Arsenali në vitin 2016 nga Valencia për 36 milionë funte. Arsenali atë verë kishte shumë nevojë për përforcime, pasi disa transferime të mëhershme kishin dështuar.

Por skauti kryesor i klubit, Francis Cagigao nuk e kishte fare në listë të ngushtë Mustafin për pozitën e mbrojtësit të qendrës. Perezin e kishte vlerësuar lojtar të “mesit të tabelës”.

Mustafi, që më nuk po ftohet nga Gjermania, është përballur me kritika të mëdha të tifozëve në kohët e fundit. Madje në fillim të edicionit aktual ka luajtur fare pak.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Duro: Ishte penallti, rregullat e thonë qartë!

Drita e ka fituar derbin e xhiros së 23-të të Superligës, duke e mposhtur Feronikelin si mysafir 2:1. Golin...

Nuhiu: U përqendruam në kundërsulme dhe në fund u shpërblyem

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, është shprehur i lumtur me fitoren e arritur ndaj Feronikelit. Trajneri nga Maqedonia e...

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Recent Comments