No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo e la derën hapur te Reali, e thotë bashkëlojtari

Ronaldo e la derën hapur te Reali, e thotë bashkëlojtari

Qendërmbrojtësi i Lille, Jose Fonte që luan bashkë me yllin e Juventus-it, Cristiano Ronaldo në Kombëtaren e Portugalisë ka thënë se ky i fundit mund të rikthehet në Real Madrid.

Ronaldo kaloi nëntë vite në “Santiago Bernabeu” duke shënuar 450 gola në 438 paraqitje dhe fituar dy herë La Liga-n dhe katër herë Ligën e Kampionëve.

Ndërsa në verën e vitit 20148 tha se dëshiron një sfidë të re dhe iu bashkua Juventus-it për 100 milionë euro.

Mirëpo, raportimet e Sun në kohën e fundit kanë zbuluar se pesë herë fituesi i Topit të Artë mund të rikthehet te “Galaktikët” për vetëm 50 milionë euro.

Fonte beson se ky rikthim mund të ndodh sepse Ronaldo e ka lënë derën hapur.

“E di që e do Madridin, kjo është e sigurt. Është e qartë se e do klubin, është një ndër klubet më të mëdha në botë, nëse jo më i madhi”.

“Ka lënë shumë miq atje dhe gjithmonë e ka lënë derën hapur. Pra, nuk do befasohesha nëse rikthehet te Real Madrid”, deklaroi ai.

Një transferim i tillë ende nuk dihet nëse do ndodh sepse thuhet se Juventus ka përgatitur kontratë të re për 35-vjeçarin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments