No menu items!
Ballina SPORTE TJERA

SPORTE TJERA

Edhe Loriana Kuka me medalje të bronztë në Masterin e Katarit

Loriana Kuka ka arritur të fitojë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Katar, pasi mposhti...

Vreshtarët vazhdojnë me formë të mirë, mundin ‘Xehetarët’

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Trepçës në udhëtim me rezultat 67:81 (14:26, 16:23, 23:14, 14:18), në kuadër të javës së 13-të në Prince Caffe...

Golden Eagle Ylli triumfon kundër Pejës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:73 (20:14, 20:19, 16:23, 33:17), në kuadër të javës së 13-të në Prince Caffe...

Bashkimi fitoi derbin e qytetit

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit 71:66 (13:17, 18:9, 25:17, 15:23), në kuadër të javës së 13-të të Prince Caffe Superligës së Kosovës...

Naser Ramadani: Sportistët do të kenë prioritet për të marrë vaksinën anti-Covid 19

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) dhe Shoqata e Gazetarëve Sportivë të Kosovës (SHGSK) kanë organizuar sot edicionin e katërt të konferencës “Sporti...

KB Trepça me trajner të ri

Pak orë pas largimit të Neven Plantakut, KB Trepça ka zyrtarizuar ardhjen e trajnerit të ri.  Trajneri nga Turqia,...

Personazhi i njohur i YouTube ofron 50mln $ për të boksuar ndaj McGregor

Jake Paul, një personazh i njohur i YouTube, i ka ofruar 50 milionë dollarë Conor McGregor për të dueluar mes tyre në një sfidë...

Mbyllet baras meçi Marku-Stewart, boksieri shqiptar i pakënaqur

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka barazuar në meçin kundër Jamie Stewart. Kjo paraqitje u vlerësua si e barabartë nga...

Prishtina humbet përsëri, kësaj here e mposhtë Bashkimi

Prishtina kursesi nuk po mund të shkëputë serinë negative që është duke e përjetuar, pas humbjes së fundit nga Vëllaznimi, kryeqytetasit kërkonin...

Vëllaznimi “shkelë” Pejën dhe ia shkakton humbjen e parë

Vëllaznimi pasi mundi Sigal Prishtinën, ka shënuar fitore edhe ndaj Pejës me rezultat 85:62 (19:9, 23:17, 20:13, 23:23), në kuadër të javës...

Kryeministri Avdullah Hoti dhe ministrja Vlora Dumoshi vizituan KOK-un në 6-vjetorin e anëtarësimit në KON

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministrja për Kulturë, Rini e Sport (MKRS), Vlora Dumoshi,...

Vëllaznimi befason Prishtinën, Ponte Prizreni fiton derbin lokal ndaj Bashkimit

Në Superligën e Kosovës në basketboll sot janë zhvilluar dy ndeshjet tejet interesante. Vëllaznimi ka shënuar fitore ndaj Sigal...
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...