No menu items!
Ballina Opinione

Opinione

Rashica dhe të tjerët nuk duhet të mungojnë në tetor!!!

Shkruan: Florim Canolli E kuptojme qe jemi ne kohe pandemie. Ndalesa per te mos luajtur me Kosoven per disa lojtare deri diku po mirekuptohet, edhe...

“FC Covidi”, opinion nga Nol Elshani

Shkruan: Nol Elshani “Ra ky mort e u pamë”! Është kjo një thënie e vjetër shqiptare, që u përdor si titulli vepre nga shkrimtari ynë i madh,...

FFK dhe klubet krijuan një Prishtinë të re brenda pak orëve!

Shënim i redaksisë: Ajo që ndodhi sot është diçka e paparë në futbollin evropian. Në fakt, skuadra fituese e Kupës së Kosovës, Prishtina, arriti që...

Rëndësia e futbollit në luftën ndaj COVID-19

Shkruan: Alban Bellopoja Në sportin më të dashur lojën e futbollit në fjalorin e tij sportiv jo rrallëherë e ndëgjojmë fjalën ‘luftë’. ‘Luftë’ në seancë stërvitore...

Një poshtërim tjetër që na detyron të ndërmarrim veprime

Shkruan: Lluís MascaróBarça mbylli një sezon të keq mbrëmë. Një nga më të këqijat në historinë e saj të fundit. Një edicion bosh; pa...

Superliga e Kosovës në futboll duhet të transmetohet në mediat vendore

Është hapur tenderi se cili medium do ta transmetojë direkt Superligen e Kosovës në Futboll. Tani është koha që kompanitë mediale vendore të marrin Superligen...

Po shkuam në raportimet e Sport Radar na hëngër dreqi!

Shkruan: Driton LATIFI Dje derbi gjilanas duket se shpetoi veten dhe futbollin e Kosoves, besoj se ajo qe kam thene gjithmone ti japim rastin futbollit...

Batatina i ka zakonisht dy opsione për t’u arsyetuar!

Shkruan: Kushtrim Maliqi Tahir Batatina alias “Jose Mourinho” i futbollit kosovar, me gjase ka vendos me e batis KF Llapin. Ai, zakonisht i ka dy opsione...

Klubet e futbollit te ne nuk i shikojnë dështimet e veta, por e shajnë Federatën!

Shkruan: Adem Haliti Tri xhirot e fundit të IPKO Superligës në futbollin e Kosovës janë shumë të rëndësishme për vendin tonë. Një kampionat me shumë tensione,...

LEGJENDË, FUTBOLLI KOSOVAR ËSHTË NË DUAR TË SIGURTA

Sot bëhen dy vjet nga ndarja e papritur e legjendës tonë të futbollit, Fadil Vokrrit nga jeta. Pa dyshim...

PSIKOLOGU SPORTIV I DOMOSDOSHËM!

Shkruan: Alban Bellopoja Superliga afër rifillimit. Përgaditja fizike! Përgaditja tekinko-taktike! Në asnjë shkrim, debat, "analizë" rreth rifilliimt të futbollit në Kosovë nuk kam lexuar ose degjuar për rëndësinë...
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...