No menu items!

SERIE A

Lazio gjunjëzon Romën, Muriqi luan nga minuta e 82-të

Lazio ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat të thellë 3-0 në kuadër të javës së 18-të të Serie A.

Pirlo: Ia kompliluam vetes jetën

Mungesa e vazhdimësisë, vlera e lojtarëve të rinj dhe supersfida kundër Interit, të dielën. Andrea Pirlo foli për gjithçka, pas kalimit në çerekfinale të...

Pato: Ëndrra ime të kthehem te Milani

Kanë kaluar 13 vite nga debutimi i tij në Serie A dhe, megjithëse ka qenë larg për disa kohë, Italia është një vend që...

Juventusi ka nevojë për golin e talentit dhe 121 minuta lojë për kualifikim

Vuajtje deri në minutën e 120-të por më në fund kualifikim! Juventusi ia del të eliminojë Genoa në atë që duhet të...

Pioli: Milani im nuk dorëzohet asnjë centimetër

Milani kalon raundin e Kupës së Italisë, duke mposhtur me penallti Torinon. Në “Rai Sport”, në fund të ndeshjes, trajneri kuqezi i kënaqur: “Ne nuk...

Capello: Conte s’ka asnjë arsye të kërkojë përforcime pa fituar trofe

Merkatoja “tërbohet” në të gjithë Europën, edhe nëse është me kosto të ulët, duke pasur parasysh rrethanat. Të gjitha skuadrat kërkojnë përforcime,...

Costacurta zbulon defektin e madh të Juves

Fitorja e Juventusit në shtëpi, kundër Sassuolo, e polarizoi debatin sportiv në Itali. Lajmi nuk është aq te tri pikët e fituara...

Dramë në Olimpico, Roma-Inter mbyllet pa fitues – gëzohet Milani

Një ndeshje plot emocione ishte ajo ndërmjet Romës dhe Interit të mbyllur me rezultatin 2-2. Ekipi verdhekuq arriti të ndalte Interin në minutat e...

Një tjetër titullar i Milanit dëmtohet dhe rrezikon ndeshjen e fundjavës!

Problemet te Milani duken sikur nuk kanë fund! Stefano Pioli u desh që të eksperimentonte ndaj Juventusit duke futur Calabrian si mesfushor qendre pasi...

Juventusi e gjunjëzon Milanin pas 27 ndeshjeve

Juventusi thyen Milanin dhe e bën në një ndeshje ku vetëm fitorja mund ta kthente në garë për titullin kampion. Skuadra e...

Milani merr goditjen e rëndë para Juventusit, dy kuqezinj me Covid-19

Milani merr një goditje të madhe ditën e supersfidës kundër Juventusit, pasi Ante Rebic dhe Rade Krunic kanë dalë të dy pozitivë me koronavirus. Kjo...

Pirlo: Nuk ishte Juventusi më i mirë

Juventus e filloi në mënyrën më të mirë vitin 2021, pas fitores së djeshme 4-1 në shtëpi kundër Udineses. Trajneri i bardhezinjve,...
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...