No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE

PREMIERE LEAGUE

De Bruyne “kërcënon” rivalët: City i fortë ndaj ekipeve “big”

Manchester City zhvilloi një ndeshje të madhe ndaj Chelsea. Ekipi i Pep Guardiolës shënoi tre gola brenda 16 minutave dhe fitoi 1-3 në “Stamford...

City fundos Chelsean

Manchester City ka marrë një fitore bindëse dhe të rëndësishme në Premier League. Qytetarët, në fakt, kanë mundur 3-1...

Guardiola konfirmon 5 lojtarë me Covid-19, por sfida me Chelsea nuk shtyhet

Manchester City do të jetë pa të paktën pesë lojtarë të ekipit të parë për ndeshjen e Premier League ndaj Chelsea, e cila do...

Mourinho sulmon Premier League: Nisi shtrembër që në fillim, ka shumë padrejtësi

Pas sulmit jo shumë të maskuar disa ditë më parë përmes Instagram-it, José Mourinho është kthyer për të kritikuar ashpër Premier League...

“Sa bukur nëse kthehemi në Serie A”, agjenti i Jorginhos flet hapur

Emri i Jorginhos lidhet gjithmonë me një rikthim në Itali, aty ku shkëlqeu me Napolin. Mesfushori i kombëtares së kaltër ka kontratë...

Xhaka shënon supergol, Arsenali mposht Chelsean

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Topçinjve dhe me më shumë raste të krijuara, ndërsa arritën t’i...

Solskjaer: S’merrem me fjalët e Raiolas

Ole Gunnar Solskjaer, i dëshpëruar pas humbjes 3-2 të Manchester United ndaj Leipzigut në raundin e fundit të ndeshjeve në grupe të...

Raiola “kërcënon” Unitedin; Shite Pogbanë ose ikën falas!

Poul Pogba gjatë periudhës që ka luajtur me Manchester United ka fituar Botërorin e zhvilluar në Rusi me Francën dhe Europa League-n...

Liverpool me poker ndaj Wolves, arrin Tottenham në krye të renditjes! 

Liverpool nuk fal dhe me një poker likuidon Wolves në “Anfield Road” duke festuar kështu rikthimin e tifozëve, edhe pse ende të...

Fitore me përmbysje e Chelseat ndaj Leeds United

Chelsea ka shënuar fitore të rëndësishme para tifozëve të vet në duel me Leeds-in, me rezultat 3:1. Ishte ky një triumf me përmbysje dhe...

Manchester United e sheh veten nga ferri në parajsë

Manchester United fiton një ndeshje tepër të rëndësishme dhe ndal disi gjakderdhjen. Skuadra e Solskjaer e pa veten shumë keq ndaj Ëest Ham, teksa...

City bën detyrën ndaj Fulhamit, askush si Sterling dhe De Bruyne në Premier Ligë

Manchester City ka marrë fitoren e dytë radhazi në kampionatin anglez. Qytetarët kanë mundur 2-0 Fulham-in në javën ne 11-të dhe janë ngjitur përkohësisht në...
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...