No menu items!

LA LIGA

Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar në La Liga

Karim Benzema është përzgjedhur si lojtari më i mirë i La Liga-s për muajin mars. Sulmuesi francez i Real Madridit mposhti kandidatët e tjerë...

50 milion € për një mesfushor, Atletico Madrid merkato në Serie A

Atletico Madrid nuk heq dorë nga Fabian Ruiz. Mesfushori spanjoll është një nga futbollistët më të mirë të Napolit, edhe pse këtë...

Zidane pas kualifikimit: Reali im ishte “top” në mbrojtje

Zinedine Zidane i është gëzuar kualifikimit në çerekfinale të Champions League, pas dy fitoreve kundër skuadrës së Atalanta. Real Madrid në takimin e sotëm...

Drejtori i Real Madridit flet për rikthimin e Cristiano Ronaldos

Pas eliminimit të Juventusit nga Liga e Kampionëve janë ngritur shumë spekulime se Cristiano Ronaldo do të largohet nga gjiganti italian.

“PSG më kërkoi të mos flas më për Messin…” Çfarë po ndodh në aksin Paris-Barcelonë?!

Leandro Paredes thotë se PSG i ka kërkuar atij që të mos flasë më për Lionel Messin, mes spekulimeve të vazhdueshme për të ardhmen...

Menaxheri po përgatit kthimin e CR7 te Real Madridi…

Nga Spanja ka një shfrenim fantazie mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldos dhe lamtumirën e tij të mundshme nga Juventusi, pas eliminimit në Champions...

Koeman nuk e bind presidentin e ri, ja trajneri që do në stolin e Barcelonës

Julian Nagelsmann është tekniku numër një në listën e presidentit të ri, Joan Laporta, për stolin e Barcelonës nga sezoni i ardhshëm, edhe përpara...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Laporta flet pas rizgjedhjes si president: Shkojmë në Paris për përmbysjen

I lumtur, rrezatues dhe i kënaqur, shumë i kënaqur. Kjo është mënyra se si Joan Laporta, presidenti i ri i Barcelonës, ​​u prezantua para...

Nuk ka fitues në derbi, super Benzema mban Realin në garë për titull

Nuk ka fitues në derbin e Madridit. Atletico-Real përfundoi në barazim 1-1. Luis Suarez kaloi vendasit në avantazh pas çerek ore lojë, teksa Karim...

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

Vazquez i thotë “Jo” Realit, dy klube italiane pas tij

Sulmuesi anësor spanjoll Lucas Vasquez është një tjetër emër që pritet të lërë Realin e Madridit në fund të sezonit. Futbollisti 29-vjeçar ka një...
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...