No menu items!

BUNDESLIGA

Përmbysje e çmendur e Bayernit ndaj Dortmundit, Lewa mposht Haaland

Gjithçka nisi vrullshëm, me Erling Braut Haaland që shënoi pas vetëm 74 sekondash, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij. Pa marrë veten mirë...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Lala: Rashica pritet të largohet nga Werderi në fund të stinorit

Menaxheri i Milot Rashicës, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga Werder Bremeni në fund të stinorit. “Për fat të...

Jadon Sancho hyn në histori, askush si ai në Bundesliga!

Jadon Sancho vijon të thyejë rekorde me fanellën e Borussia Dortmund, me anglezin që është padyshim një ndër lojtarët më të mirë...

Flick: Ky është sezoni më i bukur i Bayern Munchen

Bayern Munchen festoi fitimin e një tjetër trofeu ditën e djeshme, i gjashti me Hansi Flick si trajner. Gjermani mori drejtimin e...

Rashica drejt largimit, kalon te skuadra që rrezikon rënien nga Bundesliga

Një lajm i çuditshëm vjen nga Gjermania, aty ku Milot Rashica pritet të largohet nga ekipi i Werder Bremenit. Sulmuesi i Përfaqësueses...

Bayern nuk njeh pengesë

Bayern Munchen nuk ka asnjë pengesë në Bundesliga. Rikthehet te fitorja dhe ekipi i Dortmundit që mori 3 pikët në ndeshjen ndaj Augsburgut. Surpriza...

Lucas Hernández shkakton “tërmet” te Bayerni

Lucas Hernández nuk është plotësisht i kënaqur me rolin e tij te Bayern Munich dhe për këtë arsye nuk e ka pranuar ofertën e...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Bayern turpërohet në Kupën e Gjermanisë

Rezultat i bujshëm në Kupën e Gjermanisë.Bayern Munich është eliminuar në 1/16-at e kompeticionit nga Holstein Kiel, skuadër e kategorisë së dytë. Bavarezët kanë kaluar...

Objektivi i madh i Bayernit për sezonin e ardhshëm është ylli i Barçës

Sipas Bild, është Frenkie de Jong objektivi i madh i Bayern Munich për sezonin e ardhshëm. Rendimenti i mesfushorit holandez po përmirësohet dhe lojtari duket...

Përmbysja e çmendur e Bayernit, Flick tregon çfarë u tha lojtarëve në pushim

Një pjesë e parë e dobët dhe një pjesë e dytë e mrekullueshme. Bayern Munchen fitoi 5-2 me përmbysje ndaj Mainz ditën...
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...