No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA

LIGAT E TJERA

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Rashica pritet të largohet nga Werderi, klubi gjerman gati ta zëvendësojë me një tjetër futbollist shqiptar

Milot Rashica pritet të largohet nga Werder Bremen gjatë afatit kalimtar të verës. Ylli nga Kosova ishte pjesë e...

Gjithçka për titullin, ja si pritet të luhet Real Madrid-Barcelona

Real Madridi arrin me moral të lartë në një klasike thelbësore për garën e titullit në La Liga, pasi mposhti “Reds” në Champions, këtë...

Kush bëhet i pari “një shekull”; Ronaldo në “luftë” të ashpër me Dybala…

Të dielën ndaj Genoa, ata mund të rikthehen së bashku në formacion, për herë të parë në tre muaj. Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala...

Sergio Ramos: Kam edhe tre objektiva, do tërhiqem në momentin e duhur

Sergio Ramos është prej vitesh një nga mbrojtësit më të fortë në botë. Kapiteni i Real Madrid ndodhet në vitin e fundit të kontratës...

Rummenigge, ultimatum për Salihamidzic dhe Flick

Marrëdhënia midis Hansi Flick dhe Hasan Salihamidzic vazhdon ta mbajë Bayernin pezull. Si trajneri, ashtu edhe drejtori sportiv vendosën të bëjnë paqe disa javë...

City feston në fund me Foden, goli historik i Reus mban në lojë Dortmundin

Manchester City ka mundur 2-1 Borussia Dortmund në çerekfinalen e parë të Champions League. Ndeshja e luajtur mbrëmjen e sotme në Etihad është vendosur nga...

Reali tregon pse është mbreti! Gjunjëzon Liverpoolin dhe prek kualifikimin

Real Madrid ka dhuruar një paraqitje spektakolare në ndeshjen e vajtjes në çerekfinalet e Champions League duke mposhtur Liverpool e Jurgen Klopp me rezultatin...

Di Maria nuk ndalet, tjetër “shkelje syri” nga Parisi për Messin

Angel Di Maria tha se do të ishte e mrekullueshme të luante me Lionel Messin te PSG. Të dy argjentinasit kanë qenë nën një...

Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar në La Liga

Karim Benzema është përzgjedhur si lojtari më i mirë i La Liga-s për muajin mars. Sulmuesi francez i Real Madridit mposhti kandidatët e tjerë...
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...