No menu items!
Ballina KRYESORE

KRYESORE

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Jeton Gashi: Deklarata ime u deformua, nuk e kam akuzuar Agim Ademin

Jeton Gashi,  futbollistë veteran  i Kosovës, në një prononcim për BlicMedia, ka sqaruar situatën  e krijuar në mes tij,  Agim Ademit dhe FFK-së. “Shkrimi jem...

Reagon kryetari i LVFK-së për deklaratën e Jeton Gashit

Jeton Gashi, është një prej futbollistëve veteran që është larguar nga Përfaqësuesja e Kosovës. Gashi është shprehur i mllefosur me këtë vendim, duke theksuar se...

Rashica pritet të largohet nga Werderi, klubi gjerman gati ta zëvendësojë me një tjetër futbollist shqiptar

Milot Rashica pritet të largohet nga Werder Bremen gjatë afatit kalimtar të verës. Ylli nga Kosova ishte pjesë e...

Gjithçka për titullin, ja si pritet të luhet Real Madrid-Barcelona

Real Madridi arrin me moral të lartë në një klasike thelbësore për garën e titullit në La Liga, pasi mposhti “Reds” në Champions, këtë...

De Rossi në spital nga Covid-19,profesori italian tregon gjendjen e tij.

Daniele De Rossi po rikuperon mjaft mirë. Ky është një lajm që e bën të buzëqeshë gjithë botën e futbollit, veçanërisht pas një frike...

Lampard: Shkarkimi nga Chelsea? Gjëra që ndodhin. Futbolli më ka konsumuar…

Frank Lampard kthehet të flasë dhe e bën këtë për herë të parë që nga shkarkimi i tij nga Chelsea. Siç raportohet nga “Daily...

Kush bëhet i pari “një shekull”; Ronaldo në “luftë” të ashpër me Dybala…

Të dielën ndaj Genoa, ata mund të rikthehen së bashku në formacion, për herë të parë në tre muaj. Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala...

Prishtina dhe Bashkimi në Play-off

Sigal Prishtina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Bashkimit 89:82 (22:13, 23:22, 23:28, 21:19), në kuadër të xhiros së 28-të në...

Trepça’89 merr pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Goli i sulmuesit të krahut, Adenis Shala, ia ka siguruar pikët e plota Trepçës ’89. Në kuadër të xhiros...
- Advertisment -

Most Read

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...