No menu items!
Ballina KRYESORE

KRYESORE

Messi drejt “rikrijimit” të radhës te Barça

“Nëse Messi luan në krah, ai do të ishte më i miri.” Pep Guardiola e tha këtë në vitin 2013. “Nëse Leo luan 6,...

Manchester City e fiton çështjen në CAS, luan në Champions!

Manchester City merr lajmin e madh nga Gjykata  Arbitrazhit Sportiv. Klubi nga Manchesteri, ishte përjashtuar nga kompeticionet europiane për dy sezone për...

Ballkani për vendin e dytë ndaj Feronikelit, Llapi-Flamurtari sfidë mbijetes

Luhen sot, në orën 17:00, katër sfida në IPKO Siperligën e Kosovës, që mbyllin javën e 30-të. Në dy takimet hapëse të këtij raundi,...

Valon Berisha e pranon se i mbeti hatri paksa me Muriqin në Angli

Valon Berisha është kthyer për të folur edhe një herë për duelin, Angli 5:3 Kosovë, e zhvilluar vitin e kaluar në Southempton...

Besnik Hasi: Gjithmonë i gatshëm për vendin tim!

Trajneri i njohur kosovar, Besnik Hasi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për RTK-në nëpërmjet lidhjes me ‘Skype’ nga Arabia Saudite, ku tash...

Dallku e pranon: Tashmë gjasat për titull janë zbehur

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku e ka pranuar se pas barazimit të sotëm me Dritën gjasat e skuadrës së tij për të...

Fazliu e dërgon Dritën me afër titullit, Prishtina gjithnjë më larg objektivit

Goli i shënuar nga Astrit Fazliu në minutën e 80-të ia siguroi Dritës një pikë tejet të rëndësishme në derbin kundër Prishtinës...

Razak, dy gola për fitoren e Gjilanit kundër Drenicës (Video)

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Keita Razak, ka shënuar dy herë në portën e Drenicës për t’ia siguruar tri pikë skuadrës së Gjilanit në...

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Ngjarjet e një xhiroje më parë në futbollin kosovar kanë bërë të reagojë edhe kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj. “Një trup i madh që një...

Klinsmann: Rangnick është si një artitekt

Tifozët e Milanit nuk janë shumë të sigurt në lidhje me të ardhmen e klubit të tyre, duke filluar nga ulja e mundshme në...

Mezani: Çdo epilog përpos fitores është dështim!

Skuadra e Gjilanit ndeshjen e javës së 30-të në Superligën e Kosovës në futboll, e zhvillon në stadiumin e saj ndaj Drenicës së Skenderaj,...

Rashica: Nëse nuk do të isha futbollist, do ta ushtroja këtë profesion

Milot Rashica dhe Mehedin Përgjegjaj janë të ftuar në emisionin “1 Kafe Me Labin”. Rashica që po shkëlqen me Werder Bremenin në Gjermani karrierën e...
- Advertisment -

Most Read

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...