No menu items!
Ballina SUPERLIGA

SUPERLIGA

Arbëria merr një pikë të merituar kundër kampionit, Drenica merr një pikë në “Riza Lushta”

Skuadra e promovuar sivjet në elitë, Arbëria ka arritur ta marrë një pikë plotësisht të merituar në duel me skuadrën kampione në...

Ramadani: Ishte vështirë me Besën, lëre më me Dritën

2-1 në favor të Prishtinës ka përfunduar derbi i sotëm mes tyre dhe Ballkanit. Golat e Otto John dhe...

Prishtina mposht Ballkanin në “Fadil Vokrri”

Prishtina dhe Ballkani u ndeshen sot, në kuadër të xhiros së 18 të Superligës. Loja nisi me iniciativë të...

Llapi e mbyll stinorin vjeshtor me fitore

Llapi ka realizuar fitore tejet të rëndësishme në stadiumin “Zahir Pajaziti” në kuadër të javës së 18-të në Superligë. Skuadra e drejtuar...

Gjilani vuan edhe ndaj Besës, por i jep fund serisë prej katër humbjeve radhazi

Pas katër humbjeve radhazi, Gjilani është rikthyer te fitoret në elitën e futbollit kosovar. Në stadiumin “Tahir Vokshi”, Gjilani ka qenë mysafir...

Ballkani nuk lejoi befasi, Llapi merr tri pikë të mëdha ndaj Arbërisë

Është mbyllur xhiroja e 17-të në Superligë. Ballkani dhe Llapi kanë rrëmbyer nga tri pikë duke i mundur Trepçën ’89, respektivisht Arbërinë.

Fitore bindëse të Dritës, Prishtinës dhe Feronikelit

Drita ka fituar lehtësisht në udhëtim të Drenica, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 17-të të Superligës së Kosovës. Kampioni i...

Sot tri ndeshje në elitë, vëmendja në Gjilan

Elita e futbollit kosovar nuk pushon as në mesjavë, me dhjetë skuadrat elitare që do të zbresin në fushat e blerta sot...

Haxhimusa paralajmëron Ballkanin: Për ne vlen vetëm fitorja!

Derbi i javës së 16-të në Superligën e Kosovës do të zhvillohet ditën e diele (nesër) në Gjilan. Kampioni në fuqi, Drita mirëpret liderin e...

Ja si duket tabela pas ndeshjeve të sotme në Superligë

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës në futboll. Arbëria triumfoi në një duel direkt me...

Trepça’89 “mace e zezë” për Gjilanin, Arbëria mposht Drenicën

Trepça’89 e ka shpartalluar skuadrën e Gjilanit në përballjen e javës së 16-të në Superligë, që u zhvillua sot në stadiumin “Riza...

Kuota të çmendura të bastoreve, nuk do e besoni se kush janë favorite sot

Sot, me fillim nga ora 13:00 luhen edhe dy ndeshjet e radhës në Superligën e Kosovës në futboll. Arbëria...
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...