No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR

FUTBOLLI VENDOR

Kosova konfirmon dy ndeshje miqësore me Maqedoninë e Veriut

Kosovës në konkurrencën e femrave do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bërë i ditur të premten nga Federata e...

Ademi me Celinën e Berishën: Gjithmonë pozitivë në jetë, por negativ në Covid

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka postuar një foto me dy futbollistët e Kombëtares, Bersant Celina e Valon Berisha, për të cilët...

Ademi për “Tutto Sport”: Spanja duhet të respektojë vlerat tona, jemi krenar që përfaqësojmë vendin tonë

Ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022” ka fituar vëmendjen e mediave kudo në botë, duke...

Ademi flet nga Sevilla: Federata e Spanjës na ka kërkuar falje, Kosovës i është bërë pritje e jashtëzakonshme

Kosova nesër zhvillon ndeshjen e dytë në Grupin B të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, me kundërshtarin më të vështirë...

Samir Ujkani rrëfehet për gazetën ‘Marca’: Ai u tregon spanjollëve për luftën e Kosovë dhe dhimbjet e popullit tonë

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani ka dhënë një intervistë për gazetën “Marca”, ku ka folur për përjetimet e luftës, rritjen jashtë vendit...

Ademi për “Lesportiu”: Ne njihemi nga UEFA e FIFA, thjesht vetëm duam të luajmë futboll

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka folur në prag të ndeshjes së sotme Spanjë – Kosovë për të...

Dardanët e rinj barazojnë në miqësoren e dytë me Katarin, ja çfarë thotë trajneri gjerman

Kombëtarja e Kosovës U21 ka barazuar në miqësoren e dytë kundër Kombëtares Olimpike të Katarit U23, me rezultat 2:2. Tre ditë pas...

Formacionet zyrtare Kosovë –Suedi: Dardanët me mungesa të mëdha, ja kujt i ka besuar Challandes

Kosova sonte me fillim nga ora 20:45 zhvillon duelin e rëndësishëm me Suedinë në “Fadil Vokrri”. Për “Dardanët” kjo...

Sondazhi i UEFA-s, tifozët besojnë se Kosova do të fitojë ndaj Suedisë

Kosova dhe Suedia përballen sot në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Botëror. Mes shumë mungesave, “Dardanët” do...

Dardanët nisin sot ëndrrën e Botërorit 2022

Sonte Kombëtarja e Kosovës në futboll e nis kampanjën për kualifikim në Kampionatin Botëror Katar 2022. Tempulli “Fadil Vokrri” do të jetë vendi ku “Dardanët”...

Challandes: Të bëjmë një ndeshje të madhe, Ibran e mbulojmë si ekip

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes kërkoi kujdes maksimal nga skuadra e tij sidomos në aspektin mbrojtës para përballjes me Suedinë në “Fadil...

Shqipëria pa Kumbullën, por Reja nuk e sheh problem: Gjimshiti do të mbajë Kane

Marash Kumbulla nuk është i gatshëm, për shkak të një shqetësimi në gju. Të premten ka kryer testet mjekësore dhe pas konsultave...
- Advertisment -

Most Read

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...