No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR

FUTBOLLI VENDOR

FFK: Presim që serbët e Kosovës të reflektojnë dhe t’i kthehen realitetit

Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar lidhur me aktivitetet e reja të ashtuquajturës “Federatë e Futbollit të Kosovës e Metohisë”.

FFK e ka ftuar Leon Dajakun disa herë, por përgjigja e tij gjithmonë ishte negative!!!

Leon Dajaku është një futbollist i talentuar shqiptar i cili është nën pronësi të gjigantit gjerman Bayern Munich. Sulmuesi...

Dardanët humbin miqësoren e dytë me Holandën, ja çfarë thotë Simitçiu

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në miqësoren e dytë me Kombëtaren e Holandës, që u zhvillua në Ziest. Ashtu...

Dardanet mbajnë stërvitjen e parë në Shkup

Vashat e Kombëtares A kanë arritur në Shkup dhe janë akomoduar në hotelin prestigjioz ”Alekdander Palace“, ndërsa pasdite ka kryer edhe një...

Gjilani mposht bindshëm Besën

Ndeshja e fundit e xhiros së 27-tw në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Gjilanit dhe Besës së Pejës, është mbyllur me fitoren e...

Futbollin vendorë të Kosovës po e pret një e ardhme e ndritur

Shqiptarët, ndër vite kanë qenë të dalluar në cdo sferë të jetës, aty ku e kanë pasur më të lehtë të depërtojnë, që nga...

Sot dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Suharekë

Java e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante. Patjetër që vëmendja është te derbi i dy ekipeve...

Nuhiu: I kemi edhe tetë finale për t’u shpallur kampion

Drita arriti të merr një fitore të rëndësishme në luftën për titull.  Kampioni aktual e mposhti Arbërinë në udhëtim me rezultat 3-1. Trajneri i mysafirëve, Ardian...

Drenica fiton në ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Trepçës ‘89

Drenica ka mposhtur me rezultat 2:0 Trepçën ’89, në kuadër të javës së 27-të të Superligës së Kosovës. Zabergja...

Drita merr tre pikë në udhëtim në duel me Arbërinë

Drita ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme ndaj Arbërisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 3:1. Gjilanasit e...

Reagon Prishtina pas kërcënimeve të Ballkanit: Ballkani ekip i ri dhe do ta kuptojë më vonë se kështu nuk bën

Ballkani e Prishtina do të ndeshen të dielën ndërmjet vete në sfidën kryesore të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar.

Nuhiu paralajmëron rikthimin e disa lojtarëve nga lëndimet, flet edhe për pritshmëritë për ndeshjen ndaj Arbërisë

Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita, nesër do ta ketë një udhëtim të gjatë por edhe të vështirë. Lideri...
- Advertisment -

Most Read

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...