No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR

FUTBOLLI VENDOR

EMIN AJVAZI: MOS BINI PRE E FOREVE, FFK KURRË NUK KA QENË MË MIRË

Njëri nga tre themeluesit e OJQ KF "Llapi", Emin Ajvazi ka reaguar ndaj pohimeve të trajnerit të klubit llapjan, Tahir Batatina rreth...

LORIK CANA RRËFEHET NGA KARANTINA

Lorik Cana ka një jetë më pak impenjative prej verës së vitit 2016. 36-vjeçari nga Gjakova udhëhoqi kombëtaren në qindra beteja dhe...

CHALLANDES: IDEALE PËR NE QË NDESHJA ME MAQEDONINË E VERIUT TË LUHET NË DHJETOR

Ndeshja e plejofit të Ligës së Kombeve në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës është shtyrë dy herë shkaku i pandemisë COVID-19. Është thënë...

BUNJAKI ME PROPOZIM: NËSE KA MUNDËSI KAMPIONATI TË VAZHDOHET PA SHIKUES

Po bëhen gati 1 muaj që kur është zhvilluar një ndeshje në futbollin kosovar dhe krejt kjo shkaku i Koronavirusit që ka prekur edhe...

FERONIKELI REAGON PAS DEKLARATËS SË HEROLIND SHALËS

Mesfushori i Kombëtares Kosovës, Herolind Shala, së fundmi në një intervistë për Radio Rilindja në Oslo është shprehur që do të donte ta përfundonte...

ADEMI: ENDE S’KEMI MARRË FOND NGA QEVERIA

Kanë kaluar më shumë se një muaj që prej ndeshjes së fundit të zhvilluar në futbollin kosovar, e gjitha kjo pas vendimit...

ZYMBERI: SOLIDARITETI I FFK-SË NË KËTË PERIUDHË SHUMË I RËNDËSISHËM PËR KLUBET

Federata e Futbollit e Kosovës të premten mori vendim që nga mjetet vetanake të ndihmojë klubet, gjyqtarët, delegatët e kontrollorët e referimit, shkruan Gazeta inFokus. Kjo...

SHOQATA E FUTBOLLISTËVE GJEN PARREGULLËSI TEK RAMIZ SADIKU PËR PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës pak ditë më parë ka ndarë një pako emergjente, financiare për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e futbollit...

BEGOLLI: NDIHMA NGA FFK E MINISTRIA ËSHTË E MIRËSEARDHUR

Pasojat e para të krizës financiare në futbollin e Kosovës kanë filluar të shfaqen, pasi shumë klube nuk kanë mundësi që të...

LUAJTI ME DORË TË THYER, SHALA: DOJA T’IA TREGOJA VLERAT SHQIPËRISË

Herolind Shala është një prej lojtarëve që la Shqipërinë për Kosovën. Mesfushori u la jashtë Euro 2016 dhe pati shumë zhgënjim, ndërkohë që më...

EKSKLUZIVE: CHALLANDES FLET PËR FUTBOLLI.INFO; QËLLIMI IM ËSHTË TË VAZHDOJ ME KOSOVËN

Pas spekulimeve në mediat zvicerane se e ardhmja e Bernard Challandes në krye të Kombëtares së Kosovës është në pikëpyetje dhe varet...

EDHE VLLAZNIA E MIRËPRET PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë ndarë disa mjete vetanake si ndihmë për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e...
- Advertisment -

Most Read

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...