No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR

FUTBOLLI VENDOR

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Barça deklason Prishtinën në pjesën e parë

Barcelona e ka fituar me rezultat 5-1  pjesën e parë kundër Prishtinës në futsall. Minutat e parë Prishtina arriti që të mbrohet...

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Disiplinori me dënim të ashpër për Remzi Ejupin për deklaratat shpifëse

Kryetarit të FC Prishtina, Remzi Ejupi i ka kushtuar shumë deklarata e dhënë javë më parë për një media, ku pa ndonjë...

Amir Rrahmani ndër më të mirët në fushë, ja me çfarë note u vlerësua sot

Amir Rrahmani ka shkëlqyer në fitoren e sotme të Napolit. Skuadra e Genaro Gattusos triumfoi në Kupën e Italisë...

Llapi prezanton blerjen e re, thonë së do të ketë edhe prurje të tjera

Klubi futbollistik Llapi ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me sulmuesin e krahut, Enis Stublla, 21 vjeçar i lindur më...

Liria godet në merkato, prezanton 6 prurjet e para

FC Liria ka prezantuar gjashtë prurjet e reja në skuadër gjatë afatit kalimtar të janarit. Skuadra prizrenase ka rikthyer...

Krerët e FFK-së për ngushëllime në familjen Hadërgjonaj

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Florent Hadërgjonaj katër ditë më parë humbi gjyshin e tij, Musa Hadërgjonaj, i cili ishte përkrahës i...

Kjo është situata e Mërgim Vojvodës pas lëndimit ndaj Milanit

Mbrojtësi i Torinos, Mërgim Vojvoda, është lënduar në ndeshjen kundër Milanit, në kuadër të Kupës së Italisë. Futbollisti kosovar që ishte titullar u lëndua në...

Cima konfirmon se e ka zgjidhur çështjen e ‘merkatos’

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, ka konfirmuar se çështja e merkatos është zgjidhur. Ballkani u ‘trondit’ kur kuptoi se...

UEFA ia ndalon transferimet Ballkanit, portieri Rexhepi rikthehet te Shkëndija

Shkëndija e Tetovës kishte pranuar ta lëshojë portierin e talentuar Bekim Rexhepin si huazim për të ndihmuar Ballkanin e Suharekës, por një...
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...