No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

SHAQIRI: U RRITA DUKE SFIDUAR MË TË MËDHENJTË

Xherdan Shaqiri është futbollisti shqiptar më i suksesshëm në botë. Ai ka fituar 2 herë Champions League, 2 herë Botërorin e Klubeve, 3 herë...

ZIDANE E DËSHIRON ME ÇDO KUSHT MBAPPEN NË REAL

PSG po investon shumë prej vitesh, por skuadra po dominon vetëm futbollin vendas. Champions League mbetet një ëndërr e madhe dhe drejtuesit...

MARADONA NUK PAJTOHET ME ZVOGËLIMIN E PAGAVE TË FUTBOLLISTËVE

Diego Armando Maradona, trajneri aktual i Gimnasia La Plata në Argjentinë, reagoi rreth çështjes së shkurtimit të pagave të lojtarëve për të përballuar krizën...

COMAN: VUAJTA NGA LËNDIMET E NJËPASNJËSHME

Kingsley Coman është një lojtar i talentuar, por dëmtimet e shpeshta ia kanë nxirë jetën lojtarit të Bayern Munchen. 23-vjeçari ka vuajtur...

E bujshme, shqiptari bëhet drejtor i klubit më të njohur zviceran

Shqiprim Berisha është “njeriu i fortë” i ri te klubi që mbanë rekordin për tituj të kampionit në Zvicër.

Neuer i kërkon Bayernit kontratë 5-vjeçare

Rinovimi me Manuel Neuer vazhdon të jetë një çështje e pazgjidhur te Bayern Munchen. Kapitenit i përfundon kontrata në vitin e ardhshëm...

Arsenali ishte këshilluar të mos nënshkruante me Mustafin

Arsenali ishte paralajmëruar që mos të nënshkruante me Shkodran Mustafin dhe me Lucas Perezin në vitin 2016. Këtë paralajmërim...

Infantino: Jemi të gatshëm t’i ndihmojmë klubet

Shumë kampionate janë ndalur për shkak të pandemisë globale të Covid-9, ndërsa disa liga europiane po përgatiten për të rifilluar sërish muajin...

Lukaku: Adriano ishte idhulli im, bashkë do të shënonim 70 gola

Romelu Lukaku dhe idhulli i tij, Adriano, tërhoqën vëmendjen e tifozëve të shumtë të Interit nëpërmjet një komunikimi në Instagram. Sulmuesi belg...

Kumbulla krahasohet me Chiellinin

Federico Balzaretti, ish-mbrojtës i Juventusit, tashmë në rolin e opinionistit të DANZ, duke folur për mbrojtësin e Veronës, shqiptarin e talentuar, Marash...

Akuza të rënda ndaj Bartomeut: E ka vjedhur Barcelonën!

Dorëheqja e 6 anëtarëve të bordit drejtues e ka tronditur nga themelet ambientin e Barcelonës. Presidenti Bartomeu po ndihet gjithnjë e më...

Galliani gjen zgjidhjen për Serien A

Ndërkohë që Coronavirusi vazhdon përhapet në mbarë globin, Federata Italiane po shikon opsionin më të mirë për fatin e këtij sezoni. Të...
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...