No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

Bennacer: Ne jemi Milani, nuk luajmë për vendin e dytë…

“Në 60 minutat që luajta me Algjerinë isha shumë mirë, ka kohë që nuk kam pasur ndjenja kaq pozitive”. Kështu u shpreh...

Chelsea në “pole-position” për Agueron

Sergio Aguero ka vendosur të lërë Manchester Cityn pas 10 sezonesh te “Qytetarët” dhe do të kërkojë për një aventurë të re,...

Belgjika shkatërron Bjellorusinë, Portugalia, Hollanda dhe Kroacia bëjnë detyrën

Java e tretë e kualifikueseve për Kupën e Botës 2022 në zonën e Evropës, u mbyll këtë mbrëmje me ndeshjet e orës 20:45. Janë shënuar...

“Nuk jam i fiksuar me Bayernin”; Muller lë hapur mundësinë e largimit si Thiago

Thomas Muller ka pranuar se është i hapur të ndjekë rrugën e Thiago Alcantara, jashtë “Allianz Arena”. Ai këmbëngul se nuk është “i fiksuar”...

50 milion € për një mesfushor, Atletico Madrid merkato në Serie A

Atletico Madrid nuk heq dorë nga Fabian Ruiz. Mesfushori spanjoll është një nga futbollistët më të mirë të Napolit, edhe pse këtë...

Shpërthen Di Marzio: Napoli, sulme absurde ndaj Gattusos

“Napoli la disa pikë rrugës, por më pas i kompensoi ato në Milano dhe Romë. Futbolli është i tillë. Unë nuk do të bëja...

Në Turqi e bëjnë të sigurt; Sarri drejt stolit të klubit të njohur

Një lajm i bujshëm merkatoje mbërrin nga Turqia, që ka të bëjë me një teknik të njohur italian. Sipas portalit “ajansspor.com”, është arritur marrëveshja...

Shaqiri jep 2 asiste, Zvicra e nis me fitore, “ok” edhe Danimarka!

Zvicra i nisi me këmbën e mbarë eliminatoret e kampionatit Botëror Katar 2022. Përfaqësuesja helvete falë edhe një super Xherdan Shaqiri fitoi...

Edhe Federata e Spanjës ndryshon logon dhe vërshohet nga komentet e talljet

Federata e Futbollit të Spanjës ka ndryshuar logon zyrtare si pjesë e ribrendimit të kësaj organizate. Organizata e njohur si RFEF, është...

Beckham “thërret” Messin dhe CR7: Nuk është e vështirë zgjedhja për ta

Miami dhe Inter Miami i David Beckham kanë ambicie të mëdha dhe, mbi të gjitha, tërheqin shumë. Pronari i klubit të MLS, i intervistuar...

Allegri: Refuzova Real Madridin, të rikthehemi te ABC-ja e futbollit

Max Allegri “i padukshëm” për dy vite, që nga largimi i tij nga Juventus në verën e vitit 2019, ka folur së fundmi për...

Gianluigi Buffon dhe rekordi i tij historik; 973 minuta pa pësuar gol

Një vështrim për të ardhmen, me Gianluigi Buffon aspak i gatshëm t’i varë dorezat në gozhdë, duke pritur të mësojë për strategjitë...
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...