No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

Reali tregon pse është mbreti! Gjunjëzon Liverpoolin dhe prek kualifikimin

Real Madrid ka dhuruar një paraqitje spektakolare në ndeshjen e vajtjes në çerekfinalet e Champions League duke mposhtur Liverpool e Jurgen Klopp me rezultatin...

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, na presin dy super ndeshje

Liga e Kampionëve është futur në një fazë tepër të nxehtë, ndërsa rikthehet të martën me dy përballjet e para të raundit të 1/8-ave. Manchester...

Shpërthen Guardiola: UEFA dhe FIFA po i vrasin futbollistët

Pep Guardiola ka shprehur të gjithë pakënaqësinë e tij ndaj UEFA-s dhe FIFA-s, përgjegjëse sipas tij për një kalendar rraskapitës të klubeve, plot angazhime,...

Di Maria nuk ndalet, tjetër “shkelje syri” nga Parisi për Messin

Angel Di Maria tha se do të ishte e mrekullueshme të luante me Lionel Messin te PSG. Të dy argjentinasit kanë qenë nën një...

La Liga bëhet “bombastike” para klasikes Real Madrid-Barcelona

La Liga është ndezur, sa i takon garës për titull, pas humbjes së Atlético Madridit kundër Sevilla. Ekipi “rojiblanco” ka minimizuar hendekun në krye,...

Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar në La Liga

Karim Benzema është përzgjedhur si lojtari më i mirë i La Liga-s për muajin mars. Sulmuesi francez i Real Madridit mposhti kandidatët e tjerë...

Ish-futbollisti belg: Hazard s’ka punuar kurrë. E dinte se duhej të zëvendësonte CR7 te Real-i dhe…

Ish-futbollist belg Gilles de Bilde ka dhënë mendimin e tij mbi sulmuesin e Real Madrid, Eden Hazard, i cili është goditur nga dëmtimet pas...

Cisse: Mbappe? Fjalët e tij nuk kanë kuptim. Duhet të bëjë si Henry…

Fjalët e Kylian Mbappe ka trazuar ujërat në shtëpinë e PSG. Sulmuesi francez ka hedhur dyshime mbi të ardhmen ne tij dhe ka folur për...

Liverpool merr lajmin e madh, “injeksion” ekonomik prej 638 milionë euro

Këto nuk janë kohë të mira për Liverpool, as në planin sportiv dhe as ekonomik. Në aspektin e parë, “Reds” zënë vendin e shtatë...

E ardhmja e Haaland, zbulohet skuadra e preferuar e norvegjezit

Erling Haaland ka një preferencë. Mes shumë klubeve të mëdha që janë vënë në lëvizje për sulmuesin e Borussia Dortmund, ai duket se preferon Real...

Të gjitha prapaskenat; ja si nisi “lufta e ftohtë” mes Haaland dhe BVB

Raundi i bisedimeve midis Mino Raiola dhe babait të Haaland të enjten në Barcelonë dhe Madrid, takimi me përfaqësuesit e dy gjigantëve të La...

Mbappe: Kupën e Botës nuk e shijova shumë, Champions League është diçka tjetër

Kylian Mbappe ka dhënë një intervistë të gjatë së fundmi për RMC dhe ka folur për disa gjëra të rëndësishme për karrierën...
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...