No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR

LAPORTA: DO TË KANDIDOJ PËR PRESIDENT, DO T’IA KTHEJMË PRESTIGJIN BARCELONËS

Barcelona përjetoi vitet më të bukura me Joan Laportën si president, nën drejtimin e të cilit fitoi 4...

11 MË TË MIRËT, BALOTELLI THUMBON SËRISH CR7

Mario Balotelli duket moskokëçarës, por nuk është krejtësisht ashtu. Sulmuesi i Brescia e pranon se edhe ai e ndjen presionin e ndeshjeve,...

RUSTU: TURQIA E KA KURËN PËR KORONAVIRUSIN

Rustu Recber është një nga personazhet e botës së sportit, që u infektuar nga COVID-19. Ish-portieri i njohur,...

UEFA DO TË VENDOSË FATIN E EDICIONIT JAVËN E ARDHSHME

UEFA do të vendosë të ardhmen afatshkurtër të futbollit evropian në një seri takimesh javën e ardhshme. Organi drejtues...

MESSI: MJEKËT JANË HERONJ

Java që lamë pas ishte ‘Java e Punonjësve Mjekësorë’ në mbarë botën. Të gjithë ata janë në vijën e parë të zjarrit...

BESART BERISHA BEFASON ME SKUADRËN E RE

Sulmuesi kosovar i Western United, Besart Berisha, është buzë largimit nga Australia dhe kalimit në klubin e Superligës së Indisë, Chennaiyin.

FARFAN I BIE PISHMAN, MBËSHTET ULJEN E PAGAVE

LIVE “Tërhiqet” Farfan: Po tallesha, mbështes klubin për uljen e rrogave schedule08:11 - 13 Prill, 2020 Jefferson Farfan i befasoi të gjithë ditën e shtunë. Lokomotiva e...

VALON BERISHA: ME PADURIM PRES TË RIFILLOJË BUNDESLIGA

Futbolli në Evropë po vazhdon të jetë i izoluar si shkak i përhapjesë së pandemisë së koronavirusit. Edhe futbollistët e Kosovës që...

VALDANO: LËRENI TË QETË RONALDINHON!

Ish-futbollisti dhe trajneri i Argjentinës, Jorge Valdano, i doli në mbrojtje Ronaldinho Gauchos pas peripecive që po kalon braziliani në Paraguai, ku...

ANCELOTTI TREGON SI PO E KALON KOHËN NË KARANTINË

Fushat e stërvitjes së Evertonit janë mbyllur prej më shumë se një muaji. Problem nuk është vetëm pamundësia për t’u stërvitur siç...

GATTUSO: E ADMIROJA BOCA JUNIORS, TRANSFERIMI U BLLOKUA NGA GRUAJA!

Gennaro Gattuso i dha fund aventurën 13-vjeçare me Milanin në vitin 2012. Ishte 34-vjeç dhe u tundua nga ideja për t’u transferuar...

SHAQIRI: U RRITA DUKE SFIDUAR MË TË MËDHENJTË

Xherdan Shaqiri është futbollisti shqiptar më i suksesshëm në botë. Ai ka fituar 2 herë Champions League, 2 herë Botërorin e Klubeve, 3 herë...
- Advertisment -

Most Read

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...