No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR

FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR

Masat për ndeshjen Shqipëri-Angli, reagon Policia e Shtetit pasi FSHF-JA tha se ndeshja nuk do të zhvillohet nese policia nuk i merr masat e...

Ditën e sotme Federata Shqiptare e futbollit doli me një deklaratë se Policia e shtetit nuk kishte garantuar marrjen e masave të sigurisë për...

E PAPRECEDENTË! Policia dhe qeveria bëhen shkak për anulimin e Shqipëri-Angli

Duket se lufrta mes qeverisë shqiptare dhe FSHF-së tashmë është totale. Në prag të zgjedhjeve të 25 prillit, mazhoranca qeverisëse socialiste ka shkuar deri...

Futbollisti shqiptar i Deçiqit futet në histori, Kristijan Vulaj ftohet nga Mali i Zi

Futbollisti shqiptar që luan te Deçiqi, Kristijan Vulaj, është ftuar nga Mali i Zi për ndeshjet e muajit mars.

Drejtori i kombëtareve të Zvicrës: Bajrami nuk identifikohej me ne, tha se i rreh zemra për Shqipërinë

Drejtori i kombëtareve të Zvicrës, Pierluigi Tami, foli në një intervistë të shkurtër për “Blick” në lidhje me xhevahirin e U-21, Nedim...

FSHF e zyrtarizon; Çeki-Shqipëri, miqësore në qershor

FSHF ka zyrtarizuar një ndeshje tjetër miqësore të kombëtares sonë kuqezi, të drejtuar nga Edy Reja. Më konkretisht, bëhet fjalë për një miqësore në...

Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit në Shqipëri,...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Nga golat ndaj Bayernit, te lidhja me Kosovën – flet Mërgim Berisha

Mërgim Berisha ka shpërthyer këtë edicion. Ndër të tjera, ka realizuar dy gola në Champions ndaj Bayernit. Në ndeshjen e fundit kishte plot katër...

Arb Manajn shënon sërish në Ligën e Parë të Turqisë

Sulmuesi klinas Arb Manaj, edhe njëherë tjetër ishte vendimtar për skuadrën e Balikesirspor, duke shënuar dy gola. Kjo e...

Lala: Rashica pritet të largohet nga Werderi në fund të stinorit

Menaxheri i Milot Rashicës, Altin Lala, ka thënë se ylli i Kosovës pritet të largohet nga Werder Bremeni në fund të stinorit. “Për fat të...

Arbër Zeneli e kalon Reimsin në epërsi

Reims ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Lens, në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në Ligue 1.
- Advertisment -

Most Read

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...