No menu items!

admin1

2614 POSTS0 Komentet

Shpërthen Guardiola: UEFA dhe FIFA po i vrasin futbollistët

Pep Guardiola ka shprehur të gjithë pakënaqësinë e tij ndaj UEFA-s dhe FIFA-s, përgjegjëse sipas tij për një kalendar rraskapitës të klubeve, plot angazhime,...

Di Maria nuk ndalet, tjetër “shkelje syri” nga Parisi për Messin

Angel Di Maria tha se do të ishte e mrekullueshme të luante me Lionel Messin te PSG. Të dy argjentinasit kanë qenë nën një...

La Liga bëhet “bombastike” para klasikes Real Madrid-Barcelona

La Liga është ndezur, sa i takon garës për titull, pas humbjes së Atlético Madridit kundër Sevilla. Ekipi “rojiblanco” ka minimizuar hendekun në krye,...

Sot dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Suharekë

Java e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante. Patjetër që vëmendja është te derbi i dy ekipeve...

Ylli fiton dramën ndaj Pejës

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 78:74 (19:19, 17:18, 18:20, 24:17), në kuadër të javës së 27-të në FIVE STAR...

Nuhiu: I kemi edhe tetë finale për t’u shpallur kampion

Drita arriti të merr një fitore të rëndësishme në luftën për titull.  Kampioni aktual e mposhti Arbërinë në udhëtim me rezultat 3-1. Trajneri i mysafirëve, Ardian...

Drenica fiton në ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Trepçës ‘89

Drenica ka mposhtur me rezultat 2:0 Trepçën ’89, në kuadër të javës së 27-të të Superligës së Kosovës. Zabergja...

Drita merr tre pikë në udhëtim në duel me Arbërinë

Drita ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme ndaj Arbërisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 3:1. Gjilanasit e...

Reagon Prishtina pas kërcënimeve të Ballkanit: Ballkani ekip i ri dhe do ta kuptojë më vonë se kështu nuk bën

Ballkani e Prishtina do të ndeshen të dielën ndërmjet vete në sfidën kryesore të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar.

Kosova konfirmon dy ndeshje miqësore me Maqedoninë e Veriut

Kosovës në konkurrencën e femrave do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Maqedoninë e Veriut. Lajmi është bërë i ditur të premten nga Federata e...

TOP AUTHORS

936 POSTS0 Komentet
2614 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Rashica shënon golin e parë të edicionit

Milot Rashica më në fund ka arritur të zhbllokohet te Werder Bremeni. Ylli kosovar ka realizuar golin e parë...

Gjilani fiton, ia thellon krizën e Feronikelit

Gjilani ka shënuar fitoren e dytë rresht të shtunën në shtëpi duke e mposhtur Feronikelin me rezultatin 1:0. Takimi...