No menu items!

admin1

2629 POSTS0 Komentet

COMAN: VUAJTA NGA LËNDIMET E NJËPASNJËSHME

Kingsley Coman është një lojtar i talentuar, por dëmtimet e shpeshta ia kanë nxirë jetën lojtarit të Bayern Munchen. 23-vjeçari ka vuajtur...

PAKO E FFK-SË, MË E MIRA DERI MË TASH NË RAJON

ShkruanArdian LLUMNICA Kjo pandemi që e ka atakuar globin natyrisht që e ka goditur edhe sportin në përgjithësi e...

BERISHA: ANULIMI I KAMPIONATIT VENDIM I DREJTË

Federata e Basketbollit e Kosovës mori vendim ditë më parë për përfundimin e këtij edicioni. Megjithatë, kjo nuk i ka ndaluar basketbollistët t’i vazhdojnë...

SHTYHET EDHE EUROBASKETI 2021

Kampionati Evropian i Basketbollit EuroBasket 2021 është shtyrë për në vitin 2022 në kuadër të ndryshimeve të kalendarit sportiv si pasojë e...

BARCELONA BIND GUARDIOLËN, GATI SHKËMBIMI I LOJTARËVE!

Një ide e re e transferimeve ka lindur ndërmjet Barcelonës dhe Manchester Cityt. Spanjollët dhe anglezët mund të bashkëpunojnë mes tyre dhe...

COVID-19 DHE FUTBOLLI

Shkruan:Blerim VULAFutbollistët, klubet dhe vetë Federata e Futbollit e Kosovës janë në hall të madh me situatën e...

E bujshme, shqiptari bëhet drejtor i klubit më të njohur zviceran

Shqiprim Berisha është “njeriu i fortë” i ri te klubi që mbanë rekordin për tituj të kampionit në Zvicër.

Neuer i kërkon Bayernit kontratë 5-vjeçare

Rinovimi me Manuel Neuer vazhdon të jetë një çështje e pazgjidhur te Bayern Munchen. Kapitenit i përfundon kontrata në vitin e ardhshëm...

KEK-u falënderon presidentin e FFK-së

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro nga pakoja emergjente të cilën...

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për sportin

Kuvendi i Komunës së Prishtinës në mbledhjen e mbajtur të premten ka miratuar vendimin për pakon ekonomike emergjente pas situatës së krijuar...

TOP AUTHORS

945 POSTS0 Komentet
2629 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...