No menu items!

admin1

2152 POSTS0 Komentet

Neuer i kërkon Bayernit kontratë 5-vjeçare

Rinovimi me Manuel Neuer vazhdon të jetë një çështje e pazgjidhur te Bayern Munchen. Kapitenit i përfundon kontrata në vitin e ardhshëm...

KEK-u falënderon presidentin e FFK-së

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro nga pakoja emergjente të cilën...

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për sportin

Kuvendi i Komunës së Prishtinës në mbledhjen e mbajtur të premten ka miratuar vendimin për pakon ekonomike emergjente pas situatës së krijuar...

Latifi: Fondi i FFK-së për klubet i tejkalon suazat e ndihmës emergjente

Gazetari i njohur i sportit në Kosovë, Driton Latifi, i cili në saje të karrierës së tij të bujshme paraqitet së fundmi...

Edhe Dukagjini falënderon FFK-në

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndarë mjete emergjente për klubet kosovare. Skuadrat e Superligës...

COVID-19, ARSYETIMI I KLUBEVE PËR BORXHIN NDAJ FUTBOLLISTËVE!

Shkruan: Valon Konushevci Ideja e “Fair Play”-t financiar në futboll është që klubet të mos shpenzojnë më shumë...

Klubi gjakovar falënderon kreun e FFK-së për ndihmën

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndarë mjete emergjente për klubet kosovare. Skuadrat e Superligës...

Batatina i pangopur, kërkon miliona nga FFK!

Federata e Futbollit e Kosovës paraqiti sot pakon emergjente financiare si ndihmë për komunitetin e futbollit në periudhën e vështirë në të...

FFK me pako emergjente për zbutje të krizës nga Coronavirusi

Federata e Futbollit e Kosovës që nga fillimi i paraqitjes së pandemisë Covid-19 në vendin tonë është zotuar se do të jetë...

Arsenali ishte këshilluar të mos nënshkruante me Mustafin

Arsenali ishte paralajmëruar që mos të nënshkruante me Shkodran Mustafin dhe me Lucas Perezin në vitin 2016. Këtë paralajmërim...

TOP AUTHORS

674 POSTS0 Komentet
2152 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Del Piero mahnitet nga ylli i Interit: Ai të masakron edhe në minutën e 95′!

Nga studiot e Sky Sport, Alessandro Del Piero përgëzon Interin për blerjen e Achraf Hakimi duke pasur parasysh performancën e tij me Juventusin dhe...

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...