No menu items!

admin1

2614 POSTS0 Komentet

Rummenigge, ultimatum për Salihamidzic dhe Flick

Marrëdhënia midis Hansi Flick dhe Hasan Salihamidzic vazhdon ta mbajë Bayernin pezull. Si trajneri, ashtu edhe drejtori sportiv vendosën të bëjnë paqe disa javë...

City feston në fund me Foden, goli historik i Reus mban në lojë Dortmundin

Manchester City ka mundur 2-1 Borussia Dortmund në çerekfinalen e parë të Champions League. Ndeshja e luajtur mbrëmjen e sotme në Etihad është vendosur nga...

Reali tregon pse është mbreti! Gjunjëzon Liverpoolin dhe prek kualifikimin

Real Madrid ka dhuruar një paraqitje spektakolare në ndeshjen e vajtjes në çerekfinalet e Champions League duke mposhtur Liverpool e Jurgen Klopp me rezultatin...

FFK: Presim që serbët e Kosovës të reflektojnë dhe t’i kthehen realitetit

Federata e Futbollit e Kosovës ka reaguar lidhur me aktivitetet e reja të ashtuquajturës “Federatë e Futbollit të Kosovës e Metohisë”.

FFK e ka ftuar Leon Dajakun disa herë, por përgjigja e tij gjithmonë ishte negative!!!

Leon Dajaku është një futbollist i talentuar shqiptar i cili është nën pronësi të gjigantit gjerman Bayern Munich. Sulmuesi...

Dardanët humbin miqësoren e dytë me Holandën, ja çfarë thotë Simitçiu

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje në miqësoren e dytë me Kombëtaren e Holandës, që u zhvillua në Ziest. Ashtu...

Dardanet mbajnë stërvitjen e parë në Shkup

Vashat e Kombëtares A kanë arritur në Shkup dhe janë akomoduar në hotelin prestigjioz ”Alekdander Palace“, ndërsa pasdite ka kryer edhe një...

Dardanët barazojnë me Tulipanët, Simitçiu i kënaqur me paraqitjen

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka barazuar pa gola me Kombëtaren e Holandës, në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar sonte në Zeist. Dardanët...

Gjilani mposht bindshëm Besën

Ndeshja e fundit e xhiros së 27-tw në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Gjilanit dhe Besës së Pejës, është mbyllur me fitoren e...

Futbollin vendorë të Kosovës po e pret një e ardhme e ndritur

Shqiptarët, ndër vite kanë qenë të dalluar në cdo sferë të jetës, aty ku e kanë pasur më të lehtë të depërtojnë, që nga...

TOP AUTHORS

936 POSTS0 Komentet
2614 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Rashica shënon golin e parë të edicionit

Milot Rashica më në fund ka arritur të zhbllokohet te Werder Bremeni. Ylli kosovar ka realizuar golin e parë...

Gjilani fiton, ia thellon krizën e Feronikelit

Gjilani ka shënuar fitoren e dytë rresht të shtunën në shtëpi duke e mposhtur Feronikelin me rezultatin 1:0. Takimi...