No menu items!

autor autore

10 POSTS0 Komentet
http://futbolli.info

Ndeshje mes shqiptarësh për nder të Pavarësisë

Të mërkurën bëhen 13 vjet prej se Kosova u bë shtet i pavarur. E për nder të kësaj feste, Federata e Futbollit...

Makthi i United, Zaha: Dështim im i sigurt, Van Gaal më vuri me shpatulla pas muri

Sulmuesi i Crystal Palace, Wilfred Zaha, është rikthyer të flasë për aventurën e tij te Manchester United. Anglezi firmosi për pesë vite...

Juve-Ronaldo, palët po mendojnë rinovimin e kontratës, po Dybala?

Cristiano Ronaldo nuk po përjeton momentin më brilant në karrierë por numrat e tij nuk stonojnë, mbeten akoma në nivele të larta....

Ja kush është shqiptari që e lë pas Ronaldon!

Enis Bardhi ka zënë vend në mesin e më të mirëve viteve të fundit nga goditjet e dënimit. Sipas...

Mourinho: Humbëm sepse gabuam!

Tottenham e mposhti Liverpool me rezultat 1-3 Kwshtu ata mbetën plot 8 pikë larg kreut duke...

Presidenti Ademi pret në FFK ambasadorin gjerman!

Në Federatën e Futbollit të Kosovës sot pati mysafir. Aty erdhi ambasadori i Gjermanisë në Kosovë Joern Rohde. Vizita ...

Tuchel drejt Chelsea, Redknapp s’duron: Kush ju tha që është trajner i madh?!

Chelsea vazhdon të jetë pa trajner, që kur drejtuesit e klubit vendosë të shkarkonin nga detyra Frank Lampard. Ish-mesfushori nuk po arrinte...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Rrahmani: Objektivi është kalimi në Champions, na pret rival më i fortë

Gaboi ndaj Udinese, por Gattusso ia dha sërish shansin dhe Amir Rrahmani ia shpërbleu këtë herë trajnerit, duke dhuruar një paraqitje të...

Ja çfarë bëri Armstrong Oko-Flex në debutimin e tij

Për shkak të Covid-19, Celtic kishte shumë mungesa në sfidën e së hënës ndaj Hibernian dhe në këtë duel u aktivizuan shumë...

TOP AUTHORS

937 POSTS0 Komentet
2625 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...