No menu items!

autor autore

115 POSTS0 Komentet
http://www.futbolli.info

Nuhiu paralajmëron rikthimin e disa lojtarëve nga lëndimet, flet edhe për pritshmëritë për ndeshjen ndaj Arbërisë

Kampioni në fuqi i Kosovës, Drita, nesër do ta ketë një udhëtim të gjatë por edhe të vështirë. Lideri...

Refuzimi i ftesës nga disa lojtarë përveç që po e dëmton ekipin ata po e prishin edhe imazhin e shtetit tonë

Kombëtarja e Kosovës në futboll të hënën do të grumbullohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë për ta nisur një ëndërr të...

Eris Abedini pranë rikthimit në fushë: Jam duke u rikuperuar nga lëndimi, shpresoj të jem 100 përqind në formë

Eris Abedini është njëri prej shumë futbollistëve nga Kosova që po shkëlqen në arenën ndërkombëtare. 22-vjeçari që ka qenë...

Muriqi pritet të luajë nga fillimi kundër Bayern Munichut, zbulohet arsyeja

Lazio do të përballet të mërkurën me Bayern Munichun në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve. Ndeshja e...

FFK shënoi fitoren e parë përballë Spanjës, fitorja tjetër pritet nga Dardanët me 31 mars

Spanja e Kosova me 31 mars në Seville do të zhvillojë një përballje tejet të zjarrtë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin...

Mankenda: Të rëndësishme janë pikët, nuk ka rëndësi kush është kundërshtar

Sulmuesi i Prishtinës, Geuthier Mankenda sot ka shënuar golin e 31-të me fanellën e kryeqytetasve. Në fitoren 5:1 ndaj...

Kosova barazon përballë Rumanisë

Kosova në hendboll ka regjistruar barazim të rëndësishëm në përballjen e sontme ndaj Rumanisë. Në Pallatin e Rinisë dhe...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

TOP AUTHORS

936 POSTS0 Komentet
2617 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...