No menu items!

admin

945 POSTS0 Komentet
http://futbolli.info

Puyol mesazh lamtumire për Messin, ish-kapiteni mbështet kapitenin!

Largimi i Lionel Messit nga Barcelona duket më afër se kurrë. Mediet spanjolle e bëjnë thuajse të sigurt largimin e argjentinasi nga klubi që...

Messi kërkon zyrtarisht largimin, Barça kërcënon me gjyq!

Lionel Messi i thotë lamtumirë Barcelonas. Bomba është hedhur dhe po bën xhiron e botës, por sipas “Sport”, klubi katalanas do të...

Armend Thaçi befason me klubin e ri!

As tek Gjilani, e as tek Drita. Armend Thaçi do të shkojë tek Ballkani. Gazeta Olle mëson se Thaçi i ka thënë ‘PO’, presidentit të...

Tirana – C.Zvezda, ja formacionet zyrtare

Tirana luan sot në orën 20:00 një ndeshje të madhe kundër Crvena Zvezdës, në raundin e dytë eliminator të UEFA Champions League,...

Përfundon mbledhja, merret vendimi për të ardhmen e Contes

Ka përfunduar pas më tepër se 3 orësh takimi mes presidnetit të Interit Stiven Zhang, trajnerit Antonio Conte dhe drejtuesve të klubit zikaltër, ndërsa...

Zbulohet arsyeja e mungesës së Vedat Muriqit

Bernard Challandes ka zbuluar listën e Kosovës për dy ndeshjet e shtatorit, që zhvillohen në kuadër të Ligës së Kombeve, e ku mungojnë Vedat...

FFSHGJ uron presidentin e FFK-së për vendimin e Supremes

Kryetari i Kuvendit zgjedhor të Federatës së Futbollit Shqiptar në Gjermani, Ruzhdi Statovci, ka uruar kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademin,...

Challandes zbulon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e shtatorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka shpallur listën e futbollistëve për dy ndeshjet e shtatorit në kuadër të edicionit...

Milani duhet të ketë kujdes vitin e kaluar humbën 150 milion euro

Ivan Gazidis, CEO i Milanit, ka folur sot në konferencë për shtyp për hapjen e sezonit 2020-21, ku ka nisur edhe përgatitja kuqezi në...

Avokati i Ademit: Supremja korrigjoi gabimet e Gjykatës Themelore dhe asaj të Apelit

Avokati Besnik Berisha, i cili ishte avokat mbrojtës i presidentit të FFK-së, Agim Ademi në çështjen e tij gjyqësore, është deklaruar rreth...

TOP AUTHORS

945 POSTS0 Komentet
2629 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...