No menu items!

admin

945 POSTS0 Komentet
http://futbolli.info

U mbajt Kuvendi i Rregullt i Punës i FFK-së

Federata e Futbollit e Kosovës e ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës për vitin 2020. Për shkak të masave të reja...

PSG “hakmerret”, mposht Bayern-in me Mbappe (Video)

PSG ka fituar 3-2 në fushën e Bayern Munich çerekfinalen e parë të Champions League dhe është hakmarrë për finalen e humbur...

SUPER CHELSEA me një këmbë në gjysmëfinale, fitore 0-2 ndaj Portos (VIDEO)

Chelsea i ka dhënë një leksion të vërtetë Juventusit se si mund të mposhtës Porton. Ekipi i drejtuar nga Tomas Tuchel ka marrë një...

Llapi e fiton gjysmëfinalen e parë kundër Prishtinës në “Fadil Vokrri”

Llapi e ka bërë një hap para drejt finales së Kupës së Kosovës në futboll. Llapjanët kanë triumfuar si...

Dukagjini fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Istogut

Dukagjini e ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll si mysafir i Istogut dhe e ka bërë...

Nipi i Adem Jasharit grumbullohet për herë të parë te Kosova U17

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll U17 do t’i luajë dy ndeshje miqësore kundër Bullgarisë U17 në Sofje. Përzgjedhësi, Arsim Abazi, ka publikuar listën e futbollistëve...

Liga e Kampionëve: Sot na presin dy super ndeshje

Pas dy ndeshjeve të djeshme çerekfinale, Real Madrid – Liverpool (3:1) dhe Man City – Borussia Dortmund (2:1), sonte luhen edhe dy ndeshje tjera...

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve, na presin dy super ndeshje

Liga e Kampionëve është futur në një fazë tepër të nxehtë, ndërsa rikthehet të martën me dy përballjet e para të raundit të 1/8-ave. Manchester...

Benzema më i mirë se Messi & CO, fiton çmimin e lakmuar në La Liga

Karim Benzema është përzgjedhur si lojtari më i mirë i La Liga-s për muajin mars. Sulmuesi francez i Real Madridit mposhti kandidatët e tjerë...

Ish-futbollisti belg: Hazard s’ka punuar kurrë. E dinte se duhej të zëvendësonte CR7 te Real-i dhe…

Ish-futbollist belg Gilles de Bilde ka dhënë mendimin e tij mbi sulmuesin e Real Madrid, Eden Hazard, i cili është goditur nga dëmtimet pas...

TOP AUTHORS

945 POSTS0 Komentet
2630 POSTS0 Komentet
76 POSTS0 Komentet
- Advertisment -

Most Read

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...