No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Llapi e fiton gjysmëfinalen e parë kundër Prishtinës në “Fadil Vokrri”

Llapi e fiton gjysmëfinalen e parë kundër Prishtinës në “Fadil Vokrri”

Llapi e ka bërë një hap para drejt finales së Kupës së Kosovës në futboll.

Llapjanët kanë triumfuar si mysafirë të Prishtinës në “Fadil Vokrri” me rezultatin 3:2, në ndeshjen e parë gjysmëfinale, e cila u zhvillua të mërkurën pasdite.

Në fakt, Llapi e kishte epërsinë e tre golave, por në fund e rrezikoi triumfin duke fituar ngusht 3:2.

Lojtari i ndeshjes te Llapi ishte Ahmed Januzi, i cili shënoi dy gola në minutat 6’ dhe 59’ dhe asistoi te goli i tretë të cilin e realizoi Kushtrim Shabani në minutën e 61-të.

Prishtina ia doli që të kthehet në lojë duke shënuar dy gola, të cilët e mbajnë në lojrë për të arritur në finale. Së pari Albin Prapashtica në minutën e 65-të ngushtoi epërsinë në 3:1, kurse në kohën shtesë, zëvendësuesi Mërgim Përfqeli realizoi golin e dytë dhe të fundit në këtë ndeshje.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 21 prill në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, ku edhe do të përcaktohet skuadra që do të kalojë në finalen e madhe të Kupës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments