No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dukagjini fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Istogut

Dukagjini fiton ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Istogut

Dukagjini e ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll si mysafir i Istogut dhe e ka bërë një hap para drejt finales.

Klinasit triumfuan me rezultat 2:1, në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Demush Mavraj” nëpër një mot dhe fushë aspak të përshtatshme për lojë pas të reshurave të borës.

Golin e parë për Dukagjinin dhe të parin në ndeshje e shënoi kapiteni, Altin Merlaku në minutën e 28-të.

Vendasit ia dolën që të barazonin rezultatin në 1:1 me Ragip Mazrekaj, që shënoi në minutën e 75-të. Golin e fitores për Dukagjinin e shënoi Elto Basriu në minutën e 76-të.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në Klinë me 21 prill.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments