No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali tregon pse është mbreti! Gjunjëzon Liverpoolin dhe prek kualifikimin

Reali tregon pse është mbreti! Gjunjëzon Liverpoolin dhe prek kualifikimin

Real Madrid ka dhuruar një paraqitje spektakolare në ndeshjen e vajtjes në çerekfinalet e Champions League duke mposhtur Liverpool e Jurgen Klopp me rezultatin 3-1.

Pas një pjese të parë ku skuadra e Zidane dominon në çdo cep të fushës dhe mund të kishte shënuar më shumë se dy gola, në 45′ e dyta zgjohen anglezët dhe thumbojnë me Salah dhe disa raste të tjera, por jo konkrete…

Në anën tjetër, Real Madrid që gjeti golat e pjesës së parë me Vinicius Jr dhe Asensio (te goli i parë super asist nga Kroos dhe perfekt braziliani, te i dyti gafë e Arnold që kthen topin gabim) vuan pak, por del sërish në lojën e tij dhe mbyll llogaritë 3-1 sërish me Vinicius Jr.

Goditja e tij befason Alisson që nuk e mban dot topin. Më pas, Reali ka edhe raste të tjera për të thelluar rezultatin por në fund 3-1 kënaq Zidane.

Në “Anfield”, Liverpool duhet të bëjë shumë më shumë se sa sonte për të pasur shpresa, por ky Real është spektakolar!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments