No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dardanet mbajnë stërvitjen e parë në Shkup

Dardanet mbajnë stërvitjen e parë në Shkup

Vashat e Kombëtares A kanë arritur në Shkup dhe janë akomoduar në hotelin prestigjioz ”Alekdander Palace“, ndërsa pasdite ka kryer edhe një seancë stërvitore.  Dardanet do të zhvillojnë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren A të Maqedonisë së Veriut, të cilat do të zhvillohen më 8 dhe 11 prill në Shkup. Me këto dy ndeshje përzgjedhësja Afërditë Fazlija, ka për qëllim që t’i mbajë Dardanet në vazhdimësinë e përgatitjeve të Kombëtares për garat kualifikuese, pasi në qershor pritet t’i mësojnë edhe kombëtaret rivale. Në këto dy ballafaqime me përjashtim të dy futbollisteve që vijnë nga klubet evropiane të gjitha tjerat janë nga kampionati vendor. Ndeshja e parë do të zhvillohet të enjten në orën 15.00.

Lista e futbollisteve

Florentina Kolgeci (KFF”Mitrovica”)

Lavdije Behrami (KFF”Vllaznia”)

Ilfete Kryeziu (KFF”Kosova”)

Liridonë Syla (KFF”Mitrovica”)

Edonë Kryeziu  (KFF”Mitrovica”)

Donjeta Halilaj  (KFF”Mitrovica”)

Marigonë tahiri  (KFF”Mitrovica”)

Donika Graiçevci (FC”Carl Zeiss Jena”)

Agnesa Gashi (KFF”Mitrovica”)

Blerta Shala  (KFF”Mitrovica”)

Verona Berisha (KFF”A&N)

Fortesa Berisha (KFF”Malisheva”)

Erjona Emerllahu  (KFF”Mitrovica”)

Fatlinda Rama (KFF”A&N”)

Anjeza Berisha KFF”Jakova”)

Majlinda Kadollit (KFF”Kosova”)

Loreta Lulaj (FC”Ingolstadt”)

Feride Kastrati (KFF “Apollonia”)

Fkeleta Musaj ((KFF”Mitrovica”)

Anjeza Rexhepi (KFF “A&N”)

Kaltrina Biçkaj  (KFF”Mitrovica”)

Lumbardha Misini (KFFVizioni”)

Rrezona Ramadani (KFF”Vllaznia”)


Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments