No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR La Liga bëhet “bombastike” para klasikes Real Madrid-Barcelona

La Liga bëhet “bombastike” para klasikes Real Madrid-Barcelona

La Liga është ndezur, sa i takon garës për titull, pas humbjes së Atlético Madridit kundër Sevilla. Ekipi “rojiblanco” ka minimizuar hendekun në krye, sepse pas triumfit të Real Madridit kundër Eibar, tashmë ka vetëm tri pikë më shumë. Edhe Barcelona mund të vendoset në një largësi të tillë nëse mund Valladolid këtë të hënë. Për shkak se javën e ardhshme të kampionatit spanjoll, Real Madridi dhe Barça do të takohen në “Valdebebas”, kjo klasike mund të jetë përcaktuese për fatin e tyre.

Ndërkohë, Atlético Madrid duhet të luajë përsëri në Seville, por këtë herë në fushën e Betis. Ky i fundit është i pandalshëm, aktualisht në vendin e pestë, me 46 pikë. Përveç kësaj, kryeqytetasit e Simeone do të luajnë pa Luis Suárez dhe Llorente, dy shënuesit e tyre më të mirë, të cilët janë pezulluar për shkak kartonësh. Ndërkohë, Sevilla, gjithashtu nuk heq dorë. Me tetë pikë prapa Atlético Madrid, edhe ajo ka të drejtë të besojë te titulli, megjithëse duket një objektiv surrealist.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments