No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Gjilani mposht bindshëm Besën

Gjilani mposht bindshëm Besën

Ndeshja e fundit e xhiros së 27-tw në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Gjilanit dhe Besës së Pejës, është mbyllur me fitoren e thellë të ekipit vendas.

Ndeshja e luajtur të hënën në Gjilan, ka përfunduar me rezultatin 5:1 në të mirë të skuadrës gjilanase.

Arbër Çyrbja (25’), Muhamet Useini (40’), Gerhard Progni (60’), Ardit Hila (64’) e Keita Razak (67’) shënuan golat për Gjilanin. Golin e nderit për Besën në këtë përballje, e realizoi sulmuesi Ardit Tahiri në minutën e 32-të nga penalltia.

Me këtë fitore, Gjilani e forcon pozitën e katërt në tabelë me 40 pikë, derisa Besa mbetet e fundit me dhjetë pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments