No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Di Maria nuk ndalet, tjetër “shkelje syri” nga Parisi për Messin

Di Maria nuk ndalet, tjetër “shkelje syri” nga Parisi për Messin

Angel Di Maria tha se do të ishte e mrekullueshme të luante me Lionel Messin te PSG. Të dy argjentinasit kanë qenë nën një “çati” me kombëtaren, në të kaluarën, por Di Maria do të donte të luante me bashkatdhetarin e tij edhe në nivel klubi. Messi del jashtë kontratës aktuale në verë dhe nuk është e sigurt nëse qëndron te Barcelona. Në pritje të këtij vendimi të gjashtë herë fituesit të “Topit të Artë”, ​ Manchester City dhe PSG po vigjëlojnë.

Duke folur për “BeIn Sports”, Di Maria tha: “Nga e gjithë karriera ime, nga gjithçka që kam parë, mendoj se Leo është nga një planet tjetër. Ta kisha atë si shok skuadre do të ishte e mrekullueshme. Sidoqoftë, ai është lojtar i Barcelonës, ka një kontratë. Pas kësaj do të shohim. Unë flas shumë me të dhe gjithmonë i them se e rëndësishme është lumturia e tij dhe e familjes së tij. Është e vështirë të thuash diçka tjetër”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments