No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sot dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Suharekë

Sot dy ndeshje në Superligë, vëmendja në Suharekë

Java e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje tejet interesante.

Patjetër që vëmendja është te derbi i dy ekipeve që po luftojnë për titullin e kampionit, Ballkanit dhe Prishtinës.

Lexo Edhe:8 mijë tifozë do të lejohen në finalen e Carabao Cup

Aktualisht Ballkani ka 55 pikë në vendin e dytë, tri më pak se Drita që ka një ndeshje më shumë të zhvilluar, kurse Prishtina gjendet e treta me 51 sosh.

Ndeshja tjetër derbi është ajo mes Feronikelit dhe Llapit që luhet sot në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Të dy ekipet nuk kanë gjasa më për titull, por do të përpiqen ta sigurojnë sa më parë mbijetesën.

Kujtojmë se të dyja këto përballje nisin me fillim nga ora 15:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments