No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mbappe: Kupën e Botës nuk e shijova shumë, Champions League është diçka...

Mbappe: Kupën e Botës nuk e shijova shumë, Champions League është diçka tjetër

Kylian Mbappe ka dhënë një intervistë të gjatë së fundmi për RMC dhe ka folur për disa gjëra të rëndësishme për karrierën e tij. Sulmuesit ende i mungon një Champions League në palmaresin e tij, ndryshe nga ç’ndodh me Kupën e Botës. Mbappe tregon domethënien e këtyre trofeve për të.

“Champions League ka vend shumë të rëndësishëm. Sa i përket Kupës së Botës, fakti që e kam fituar kaq herët nuk më bën ta kuptoj plotësisht domethënien e saj. Ndoshta nëse kam shansin ta fitoj në të 30-at, do të përjetoj emocione më të forta dhe do përfaqësojë diçka më të madhe për mua.

Nuk vuajta për t’u bërë kampion bote, e fitova menjëherë, në pjesëmarrjen time të parë. Champions League është tjetër gjë sepse unë jam përballur me humbje e vuajtje. Është gjë tjetër”, u shpreh Mbappe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments