No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ish-futbollisti belg: Hazard s’ka punuar kurrë. E dinte se duhej të zëvendësonte...

Ish-futbollisti belg: Hazard s’ka punuar kurrë. E dinte se duhej të zëvendësonte CR7 te Real-i dhe…

Ish-futbollist belg Gilles de Bilde ka dhënë mendimin e tij mbi sulmuesin e Real Madrid, Eden Hazard, i cili është goditur nga dëmtimet pas transferimit në Spanjë dhe nuk ka arritur të tregojë vlerën e tij siç ka ndodhur te Chelsea dhe kombëtarja në vitet e mëparshme.

Ish-lojtari nuk i ka kursyer kritikat ndaj yllit të Los Blancos në një intervistë të dhënë për HLN:

“Hazard ka besuar gjithmonë te talenti i tij, por nuk ka qenë shumë i përkushtuar në stërvitje”, ka thënë Bilde. “Ka shkuar te klubi më i madh në botë dhe e dinte se duhej të zëvendësonte Cristiano Ronaldo-n, por është paraqitur mbipeshë”.

“Ky është Hazard dhe nuk e ka gjetur kurrë ritmin në punën e madhe. Hazard të jep përshtypjen se është një lojtar që mund të mos jetë kurrë në gjendje që të luajë në maksimumin e vërtetë të kapaciteteve të tij”.

Njëkohësisht, Bilde shpreson që Hazard të mund ta tregojë vlerën e tij në Europian: “Duhet të jetë patjetër. Ka shumë talent dhe mund të jetë në gjendje të vendosë një ndeshje edhe në 15 minuta”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

Recent Comments