No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Drita merr tre pikë në udhëtim në duel me Arbërinë

Drita merr tre pikë në udhëtim në duel me Arbërinë

Drita ka shënuar fitore mjaft të rëndësishme ndaj Arbërisë në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 3:1.

Gjilanasit e gjetën veten në disavantazh kur Dion Zabërgja realizoi për vendasit në minutën e 23-të. Por skuadra e Ardian Nuhiut reagoi shpejt dhe përmbysi rezultat në pjesën e parë.

Fillimisht, Festim Alidema në minutën e 27-të e më pas sulmuesi Priesley në minutën e 33-të arritën që ta përmbysnin rezultatin. Betim Haxhimusa në minutën e 63-të vulosi rezultatin përfundimtar.

Drita aktualisht ka vendin e parë me 58 pikë, tre më shumë se Ballkani që luan të dielën kundër Prishtinës në Suharekë. Arbëria bie në vendin e nëntë me 27 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

E kritikon një tifoz, ylli francez i Newcastle bën reagimin epik

Newcastle fitoi 1-2 në fushën e Burnley ditën e djeshme, duke siguruar një triumf të rëndësishëm për objektivin mbijetesë. “Qymyrxhinjtë” përmbysën gjithçka...

Shpërthen Lineker: VAR-i qesharak, na nxiu jetën. Nuk ka më festë te goli

As VAR-i nuk po arrin t’i japë fund gabimeve në ndeshjet e futbollit. Mënyra e përdorimit të teknologjisë ka krijuar polemika të...

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Recent Comments