No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bennacer: Ne jemi Milani, nuk luajmë për vendin e dytë…

Bennacer: Ne jemi Milani, nuk luajmë për vendin e dytë…

“Në 60 minutat që luajta me Algjerinë isha shumë mirë, ka kohë që nuk kam pasur ndjenja kaq pozitive”. Kështu u shpreh Ismael Bennacer, lojtari kryesor për Stefano Piolin, në “restart” e fazës finale të sezonit të Milanit. Mesfushori tha, në një intervistë për “Sky Sport”, se ndihet në gjendje të mirë, pasi luajti për ekipin kombëtar kundër Botsvana, një ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kupën së Kombeve Afrikane.

Algjeria e përfundoi grupin e saj në epërsi: “Pas paraqitjes me ekipin kombëtar, kthehem në kampionat me Milanin. Titulli? Sigurisht që ne nuk luajmë të jemi të dytët apo të tretët, por përpiqemi fort ta mbyllim të parët. Kjo është arsyeja pse duam të japim më të mirën tonë, pastaj shohim se çfarë do të ndodhë. Milani është një ekip i shkëlqyeshëm, me shumë tifozë. Ne do të japim gjithçka deri në fund”.

Kuqezinjtë janë 6 pikë prapa Interit, por edhe me një ndeshje më shumë. Për këtë arsye, do të nevojitet një fazë finale e kampionatit praktikisht e patëmetë për të mbajtur gjallë shpresat e titullit dhe siguruar një pozicion të dobishëm për Champions League. “Janë edhe dhjetë ndeshje për t’u luajtur dhe unë, si i gjithë ekipi, duhet të jap 200%. E përsëris, po përpiqemi të bëjmë diçka të rëndësishme”, – përfundoi Bennacer.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments