No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Ademi: Fitorja ndaj Gjermanisë na jep besim se do të shkëlqejmë në...

Ademi: Fitorja ndaj Gjermanisë na jep besim se do të shkëlqejmë në Kampionatin Evropian

Mesfushori shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Arijan Ademi ka thënë se fitorja ndaj Gjermanisë ishte e merituar dhe do t’i jep besim skuadrës.

Maqedonia e Veriut, të mërkurën mposhti Gjermaninë në Duisburg me rezultatin 2-1 në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”.

“Ishte një fitore e madhe për ne. Ne besuam dhe fituam me meritë. Kur beson në diçka, atëherë mund ta arrish”.

Arijan Ademi - License, download or print for £20.00 | Photos | Picfair

“Kemi një gjeneratë madhështore. Ne i kemi parasysh cilësitë tona dhe kjo është shumë e rëndësishme”.

“Ishte e rëndësishme për ne që të dëshmojmë se mund të fitojmë kundër përfaqësueseve të mëdha. Pas këtij triumfi, mendoj se do ta kemi më lehtë kundër Austrisë, Holandës e Ukrainës në Evropian”, ka thënë Ademi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments