No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A Olga i befason të gjithë dhe çmend rrjetet sociale: “Shihemi në Romë…”

Olga i befason të gjithë dhe çmend rrjetet sociale: “Shihemi në Romë…”

Quhet Olga Kalenchuk dhe është bërë e famshme në Itali kur Shakhtar Donetsk është përballur me Roma-n në Olimpico për 1/8-at e Europa League.

E quajtur me ironi si “Diletta Leotta ukrainase”, gazetarja është bërë një nga më të pëlqyerat edhe nga publiku italian. Sipas një postimi të bërë në Instagram, duket se Italia do të jetë shtëpia e re e Olga-s.

Në fakt, Kalenchuk ka postuar një fotografi me një mesazh enigmatik në italisht: “Mirupafshim të gjithëve, mijëra falënderime për gjithçka. Shihemi në Romë!”.

Deklarata ka befasuar edhe Shakhtar-in, skuadra që mbulon Olga. Klubi ukrainas ka bërë një postim në twitter duke iu drejtuar dy skuadrave të kryeqytetit italian, Roma-s dhe Lazio-s: “Çfarë mendoni për këtë?”.

Për momentin nuk dihet asgjë më shumë, por tifozët romanë shpresojnë te mbërritja e Olga-s. Gjithmonë nëse nuk bëhet fjalë për një rreng të 1 prillit…

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments