No menu items!
Ballina KRYESORE Me skenarë të kujt po punojnë disa pseudogazetarë dhe disa portale?!

Me skenarë të kujt po punojnë disa pseudogazetarë dhe disa portale?!

Sikur është bërë shprehi që para çdo ndeshje të Kombëtares së Kosovës qarqe dhe portale të caktuara të bëjnë turr ndaj Federatës së Futbollit por edhe vetë ekipit kombëtar, me rrena dhe shkrime skandaloze. Disa pseudogazetarë dhe disa portale mundohen që ta helmojnë opinionin me të pavërteta dhe kësisoj të marrin edhe vëmendje, ngase tash e sa kohë e shohin veten jashtë rrjedhave të mëdha të futbollit. Janë po këto portale që publikuan artikuj të sajuar për kinse marrjen në pyetje të anëtarëve të KE të FFK-së nga hetuesit e Krimeve Ekonomike, më pas vazhduan duke gënjyer për Primozh Glihan, pastaj nuk lënë asgjë pa quajtur dështim i FFK-së, madje edhe anulimin e stërvitjes së sotme të Kombëtares në fushën e gjelbër. E kulmi i rrenave të tilla nga këto portale erdhi në mbrëmje kur publikuan “lajmin bombastik” për arritjen e Kombëtares së Suedisë në Kosovë! Paramendoni, sa të informuara dhe sa lajme reale i plasojnë këto portale opinionit. Jo që nuk ka ardhur Suedia, por as Lituania që luan pasnesër ende nuk ka ateruar në aeroportin “Adem Jashari”. Prandaj, a thua kujt po i shërbejnë rrenat e tilla të përditshme të këtyre dy-tri portaleve?! Kujt po i shërbejnë ‘gazetarët’ e tillë dhe me skenarë të kujt po punojnë?! A mos vallë ambiciet e sëmura, xhelozia dhe pamundësia për të qenë pjesë e Federatës i kanë verbuar apo ndoshta edhe synimi i tyre është që me këso lloj shantazhesh ndaj Federatës dhe ekipit Kombëtar ta çojnë ujë në mullirin e atyre që nuk na e duan të mirën dhe për shumë dekada u përpoqën të na zhbëjnë. Por, këta pseudogazetarë së bashku me mësuesit e tyre dhe këto portale shantazhuese duhet ta kuptojnë një herë e mirë se FFK është shumë e konsoliduar dhe aq e fortë sa nuk mund t’i bëjnë asgjë. Thjesht po e koritin edhe një komunitet të gjerë të gazetarëve profesionistë, të cilët do të duhej të distancoheshin nga veprimet e tilla të këtyre pseudogazetarëve, por fatmirësisht të tillët po demaskohen gjithnjë e më shumë para opinionit!


Ismet Bislimi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments