No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Allegri: Refuzova Real Madridin, të rikthehemi te ABC-ja e futbollit

Allegri: Refuzova Real Madridin, të rikthehemi te ABC-ja e futbollit

Max Allegri “i padukshëm” për dy vite, që nga largimi i tij nga Juventus në verën e vitit 2019, ka folur së fundmi për Sky Sport. Ai tregon për largimin ngë Juve, Rikthimin në stol dhe ofertat në këto tre vite.

RIKTHIMI NË STOL – “Nuk kam biseduar për dy vjet, shpresoj të mos them shumë budallallëqe. Napoli apo Roma? Nuk di ende asgjë, por dua të kthehem në qershor”.

LARGIMI NGA JUVENTUS – “Zgjedhja u bë padyshim nga presidenti, por largimi erdhi natyrshëm. Kam marrëdhënie të shkëlqyer me Andrea (Agnelli), kam kaluar 5 vjet të mrekullueshëm, ne kemi shijuar veten dhe kemi arritur rezultate të shkëlqyera. Marrëdhënia jonë është e shkëlqyer, madje unë tani as nuk e kuptoj përse u ndamë”.

FUTBOLLI ITALIAN – “Futbolli italian duhet të përveshë mëngët. Puna duhet të nisë nga poshtë, te talentet. Duhet të punohet në aftësitë individuale të lojtarëve. Sigurisht duhet edhe taktikë, por më pas shkon në Europë dhe përballesh me lojtarë që e lëvizin topin më 100 km/orë. Taktika është e rëndësishme, por futbolli është emocion. Kemi nevojë të rikthehemi te ABC-ja e futbollit”.

E ARDHMJA – “I vetmi që më kërkoi ishte Real Madrid, tre vite më parë. Isha akoma me Juventusin. Dua të kthehem në qershor, më mungon futbolli dhe puna me lojtarët. Ata duan të tregojnë forcën e tyre në çdo moment. Ndaj Barcelonës Neymarit i vura Dani Alves, ata duan të luajnë si burri-burrit dhe të tregojnë sa të fortë janë”, u shpreh Allegri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments