No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Shaqiri heziton të quhet më i mirë se Salah

Shaqiri heziton të quhet më i mirë se Salah

Xherdan Shaqiri ka ofruar një përgjigje të përulur ndaj pretendimeve se mburret me këmbën më të mirë të majtë te Liverpool. Kësisoji, ylli shqiptar i Zvicrës heziton ta vendosë veten mbi Mohamed Salah në këtë drejtim.

Ka konkurrencë të shëndetshme në “Anfield” për atë që ka këmbën më të mirë të majtë, me Andy Robertson, një tjetër interpretues i sprovuar. Mbrojtësi skocez ka sugjeruar se Shaqiri i meriton nderimet në këtë “specialitet”, me 29-vjeçarin që ka treguar aftësitë e tij si “sallaks” për disa sezone.

Vetë Shaqiri iu përgjigj kështu “Sky Sports”, kur u pyet nëse mburret me të majtën më magjike sesa Salah: “Këmba ime e majtë nuk është e keqe, të them të drejtën. E tregoj këtë në stërvitje, me gjuajtjet e lira ose kur e dërgoj topin në cep të portës. Ndoshta kjo është arsyeja pse thonë se jam më i miri, por ne kemi shumë lojtarë të mirë me këmbë të majtë, kështu që nuk më pëlqen të them se jam më i miri”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments