No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Theo Hernandez: Maldini më bindi në kafe, Ibra më motivon

Theo Hernandez: Maldini më bindi në kafe, Ibra më motivon

Sekreti i Milanit, që ëndërron titullin, është gjithashtu në korsinë e majtë. Theo Hernandez po e propozon veten si një nga mbrojtësit më të mirë në kampionatin italian. Vetëm një befasi e pjesshme, pasi e kishte treguar talentin e tij edhe në Spanjë. Për “Sportweek”, ai tha se vetëm te kuqezinjtë, me Piolin trajner gjeti vazhdimësinë:

“Unë kurrë nuk kam shënuar aq shumë sa këtu, Pioli më thotë të shkoj përpara, të shtyj. Dhe pastaj të kthehem. Kështu që shtyj përpara dhe kur shoh portën kundërshtare, gjuaj pa hezitim. Pastaj është Ibra që bërtet, sepse ai do topin”.

Te Milani, Theo mori atë që i mungonte në Madrid: hapësirë ​​dhe besim. Me këshillat e Paolo Maldinit: “Ndoshta isha shumë i ri, nëse nuk luan është e vështirë të provosh sa vlen. Pioli menjëherë më dha besim. Dhe unë u ngazëlleva. Maldini më bindi shpejt, në kohëzgjatjen e kafes që pimë. Ai më telefonoi dhe u bashkuam në Ibiza. Nuk po e besoja që po merrja ofertën pikërisht nga një legjendë si ai. Deschamps? Po pres, ai nuk më ka telefonuar akoma”.

Te kuqezinjtë, ai ndien shtytjen e Zlatan Ibrahimovic, i cili erdhi pas tij, por luajti një rol kryesor në rritjen e grupit: “Ibra na dha kurajo, na jep shumë këshilla, madje ndonjëherë edhe na qorton, por gjithmonë për të na motivuar. Kur u ktheva nga pushimet, ai më tha: ku po shkon me 90 kilogramë? Ai gjithashtu tha se jam i fortë dhe se duhet të bëhem më i miri, por duhet të punoj shumë. Ne e ndjekim atë, edhe në stërvitje japim gjithçka, gjithmonë”.

Gara për “Scudetto”, pavarësisht se Interi ka nisur arratisjen, sipas Theo është ende plotësisht e hapur: “Interi është përpara, por në ndjekje jemi ne, Roma, Juve. Dy vite më parë ishte vetëm Juve. Ne jemi atje dhe do të luftojmë deri në fund. Interi është një ekip i mirë, por Juve është më e fortë. Nuk ka mbaruar, gjithçka është akoma e hapur”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments