No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi.

Llapjanët janë ankuar në një penallti të padhënë kur Lorik Boshnjaku pengoi në zonë Kastriot Selmanin.

Trajneri i njohur kosovar, Ismet Munishi ka thënë se aj rast ka qenë penallti e pastër, shkruan Olle.

“Nëse nuk është kjo penallti, nuk e di cila do të ishte”.

“Ishte penallti klasike, gjyqtarët kur i kalojnë testet ju del një test i tillë për të parë nëse është penallti ose jo”, tha Munishi në Ekipa A të ATV.

“Për mendimin tim kjo ka qenë penallti e pastër, aq më tepër se pas këtij rasti Prishtina e ka shënuar golin e dytë”.

“Nëse do të gjykohej penalltia atëherë krejt ndeshja do të shkonte ndryshe”, ka deklaruar Munishi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments